Носіння брекет-систем – тривалий процес. І тепер до пацієнта підвищені вимоги щодо догляду за гігієною ротовою порожнини й зубів. Якщо не дотримуватися простих правил, підвищується ризик розвитку карієсу передніх зубів та запальних процесів, кровотечі ясен. Експерти львіської клініки імплантації та сучасної стоматологічної реабілітації https://symmetrica.ua/ Підкажуть, як слід дбати про гігієну після встановлення брекетів.
Тривалість та частота чищення
Як і раніше, використовуючи зубну щітку з пастою вам доведеться двічі на день. Виконуйте процедуру чистки вранці до першого прийому їжі або напоїв, а також ввечері – після останнього прийому їжі.
З брекет-системами процес чищення зубів повинен бути ретельним. А це значить, що й тривалим. Тепер ваша звична процедура чищення буде займати 10 хвилин. Після встановлення брекетів з’явилося значно більше місць, куди збираються залишки їжі. І якщо виконувати чистку поверхнево, швидко, то ваші зуби будуть рівними, але з карієсом.
Чим чистити
Для брекет-систем існують спеціальні йоржики. Вони значно менші та маневреніші звичайної зубної щітки, тому дозволяють гарно опрацювати зони між зубами, під брекет-системою (дугою).
Додаткові, але щоденні засоби для ретельного чищення – це зубна нитка флос та ополіскувач для ротової порожнини. Ополіскувачем слід розпочинати та закінчувати кожну процедуру чистки щіткою. А от нитку рекомендується носити із собою, аби в будь-який момент якісно прочистити залишки їжі. Це зручно, коли ви не вдома.
Іригатор – дорогий, але найбільш надійний та ефективний засіб для чищення зубів. У період носіння брекетів іригатор стане вашим порятунком, оскільки забезпечить бездоганне чищення зубної емалі та простору між зубів. Але навіть після зняття брекет-системи рекомендується продовжувати використовувати саме іригатор, а не звичайну зубну щітку.
Що погіршує чищення брекетіd
Стоматологи називають заборонені продукти харчування, які погіршують процес носіння брекет-систем. Вони можуть спровокувати надщерблена, зміщення елементів брекетів.
Список заборонених продуктів при брекетах:
- Всі види горіхів, неочищене насіння соняшника.
- Тверді продукти, які вимагають відкушування (сухарики, бублики, морква, яблука).
- Нуга, карамель, желейні цукерки, ірис.
- Напої, які зафарбовують емаль (кава, міцний чорний чай, ягідні фреші, червоне вино).
Як чистити брекети – інструкція
- За допомогою М-подібної щітки прочистіть поверхню брекетів і передню зону зубного ряду.
- Рухи повинні бути по колу, а потім – вертикально. Щітку слід тримати перпендикулярно зубній поверхні.
- Особливо ретельно чистіть дуги, замки, крючки.
- Зуби, які не захищені брекетами, обробляються звичайною зубною щіткою.
- За допомогою скребка зніміть наліт з поверхні язика.