Зиму в нашій кліматичні зоні важко назвати помірною, тож взуття, обране для цього сезону, повинно відповідати багатьом критеріям. Не достатньо, аби у такому взутті лише було тепло. Зимове взуття ще й повинно бути практичним, зручним, захищати від вологи, мати неслизьку підошву, та ще й при цьому стильно виглядати. Тож як правильно купувати взуття на зиму? Поради читайте в нашій статті.
Багато хто підходить до питання вибору зимового взуття чисто з естетичної точки зору – якщо пара сподобалася візуально, її купують. Такий підхід складно назвати правильним та раціональним. До вибору взуття слід підходити комплексно – звертати увагу не лише на модель, а й на виробника, підошву, якість швів, матеріал і т.ін.
Зручність та практичність – головні вимоги до зимового взуття. У зимову взутті повинно бути не лише тепло. Таке взуття ще й повинно мати надійну неслизьку підошву. Також взуття на зиму повинно легко витримувати перепади температури, бруд, вологу, сніг. Тому варто віддавати перевагу моделям зимового взуття, які перевірені часом: варто купити уггі або чоботи-дутіки.
Стосовно матеріалу, з якого виготовлено зимове взуття, думки експертів сходяться в тому, що найкращим варіантом є натуральна шкіра. Шкіряне взуття приймає форму ноги, дозволяє шкірі ніг дихати. По тим же параметрам на рівні зі шкірою йде натуральна замша, втім таке взуття набагато менш пристосоване до умов вологої погоди. Шкірзамінники виглядають не гірше, ніж взуття із натуральної шкіри, але морозна погода залишить на ньому свій слід, матеріал тріскається.
Зимове взуття повинно обов’язково мати підкладку. Підкладка, як і саме взуття, може бути виготовлена як з натурального матеріалу, так і з синтетичного. Звичайно ж, перевагу слід надавати натуральному хутру, хоча сьогодні виробники пропонують якісні варіанти синтетичних утеплювачів.
Також у магазині приділіть увагу підошві взуття. Вона має бути товстою і міцною, але в той же час гнучкою. Малюнок підошви повинен мати багато виступаючих деталей, що забезпечить краще зціплення із слизькою поверхнею землі взимку. Сьогодні підошви, зазвичай, виготовляють із поліуретану, полівінілхлориду та гуми. Остання має перевагу, адже менше ковзає. Врешті, всі перераховані матеріали досить якісні, довговічні і не промокають.
Зверніть увагу на тип кріплення підошви до верхньої частини чобітка: литий, клеєний, прошитий. Вважається, що найбільш якісний і надійний варіант – це лита підошва.
Немало важливо правильно підібрати розмір взуття. Якщо черевики на вас затісні, вам буде значно холодніше. Тож часто рекомендують зимове взуття купувати на пів розміру більше.
І не забувайте, яке б якісне і дороге взуття ви не купили, воно швидко втратить свій вигляд без належного догляду. Тож розпитайте у консультанта, які засоби слід придбати разом з обновкою.
На фото: Недорогі модні уггі від українських виробників (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)