У материнського терпіння є межа. Більшість матусь визнають, що нерідко зриваються на дітях, різко реагують на їхні чергові вибрики. Діти меншого віку дуже неслухняні, а от підлітки зазвичай не чують дорослих взагалі. Ми боїмося зізнатися собі, що дитина починає нас дратувати. Такі почуття до власної дитини викликають у батьків внутрішній конфлікт.
Але злитися – це нормально. Це наш природній прояв. Чи можна його контролювати?
Наш сайт Mamabook дає поради батькам.
Спосіб 1. Найефективніший
Цей спосіб часто практикують психологи, які намагаються допомогти батькам налагодити стосунки зі своїми дітьми. Особливо, якщо йдеться про підлітків, які ігнорують своїх батьків, не чують жодного слова дорослих. Психологи радять уявити, ніби з вашою дитиною щось трапилося: нещасний випадок або хвороба. Як діють батьки в таких ситуаціях? Вони клянуться собі, що більше ніколи не крикнуть на дитину, ніколи не будуть злитися, що готові віддати своє життя – аби тільки з дитиною було усе гаразд. А тепер поверніться у свій реальний світ. З вашою дитиною зараз усе добре! Тож почніть вже сьогодні, з цієї миті, набиратися терпіння та усвідомлювати, що ваша любов до дитини значно сильніша, ніж ваша миттєва злість.
Спосіб 2. Рахуємо до 20
Спалахи гніву дуже нетривалі. Уже через декілька хвилин ви, заспокоївшись, напевно, подумаєте, що не варто було так злитися та кричати на дитину. Тому щоразу, коли дитина буде виводити вас на емоції, про себе повільно порахуйте до 20. От побачите, як швидко стихне ваш гнів.
Спосіб 3. Вивчаємо фізіолгію
Важливо розуміти, що нерідко поведінка дитини продиктована природою. Маленькі діти шумні, неуважні, неорганізовані. Діти-підлітки повністю залежать від нестабільності свого гормонального фону. І як би жахливо не звучали під час конфліктів дитячі фрази «Я тебе не люблю», «Я вас ненавиджу», «Ви мене не любите» – ви повинні набратися терпіння. Дитині в 15 років ці фрази можуть здаватися справедливими, але вже через декілька років більшість дітей визнає, що були не надто розумними, озвучуючи щось подібне батькам. Тому сприймайте поведінку своїх дітей помірковано, мудро.
Бажаємо терпіння та затишку у вашому домі!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 20 ознак ідеальної дружини
Украинский сайт для родителей и детей Mamabook.com.ua.
Копирование материалов разрешено только с открытой ссылкой на наш портал!