Якщо перші місяці життя малюка припадають на період холодів, потрібно завчасно подбати про теплий і зручний одяг. Предметом першої потреби є флісовий чоловічок, який можна використовувати як домашній одяг, а також одягати на прогулянку як нижній шар під конверт чи комбінезон.
Як вибрати зручні чоловічки для дитини
Шкіра новонародженого дуже м’яка та ніжна. Тому під час купівлі одягу потрібно звернути увагу на такі нюанси:
- шви мають бути плоскими або зробленими зовні, а не всередині;
- застібки — найкраще підходять кнопки або тонка прихована блискавка, захищена тканиною від контакту зі шкірою та з м’яким брелоком;
- закриті рукави та штанини з прорізами для ручок і ніжок;
- м’який та щільний матеріал.
За таких умов флісові чоловічки утворюють мінімум складок, не тиснуть, стають своєрідним захисним коконом на тілі дитини. Також цей одяг може бути зроблений із натурального бавовняного трикотажу, велюру або велсофту. Він підходить для міжсезоння та теплої зими.
Верхній одяг для новонароджених
Для виписки з пологового будинку та перших прогулянок можна використовувати ковдру, в яку загортають малюка. Але в продажу є речі, що зігріють новонародженого, захистять від холоду та вітру — конверти й комбінезони. Сучасний верхній одяг для немовлят:
- зручний;
- практичний;
- добре зберігає тепло;
- ефективно захищає від вітру, холоду, опадів.
Розміри розраховані з огляду на зростання немовлят, а також середню довжину люльки. Вибираючи теплий одяг для новонародженого, обов’язково потрібно уточнити, на який температурний максимум він розрахований.
За конструкцією конверт — це може бути прямокутник, три сторони якого складаються кутами до середини. У розкладеному стані він виглядає як ковдра, але є відмінність — наявність фіксувальних «липучок» або кнопок. Четвертий вільний куточок слугує за пом’якшувальну підстилку під голову та для захисту від холоду голови дитини.
Також є конверти, які складаються вдвічі та застібаються на одну або дві «блискавки». Верхня частина стягується шнурком і набуває форми капюшона. Є й комбіновані моделі. Зверху вони нагадують звичайний верхній одяг із рукавами та капюшоном, а внизу замість штанин мішечок. Такі моделі підходять рухливим дітям, оскільки не обмежують свободу рук та ніг.
Зимові та демісезонні комбінезони також захистять малюків від холоду й опадів. Вони відрізняються наявністю штанин. Є моделі, які можуть трансформуватися в конверт.
З яких матеріалів виготовляють дитячий верхній одяг
Незалежно від форми, якісні комбінезони та конверти обов’язково мають:
- верхній водостійкий шар;
- внутрішній утеплювач;
- застібки (блискавку або клапани) та зав’язки.
Верхній шар шиють із синтетичних матеріалів — нейлону, поліестеру та інших. Ідеальним варіантом є мікрофібра, яка добре пропускає повітря, зберігаючи при цьому тепло. З натуральних матеріалів використовують вельвет, велюр, бавовну з водовідштовхувальним просоченням.
Внутрішній шар розташований між двома шарами тканини. Це може бути силікон, синтепон або синтепух. Хутро, натуральне або штучне, слугує за підкладку. З натуральних матеріалів найкращою є очищена овчина. Серед її переваг — м’якість, екологічність, чудова теплопровідність та вентиляція.
Не варто брати розмір «на виріст», у такому одязі дитині буде холодно та некомфортно. До того ж деякі виробники від початку закладають у довжину одягу запас на зростання.