Головна Релакс Вишивання хрестиком для початківців: поради та безкоштовні схеми для вишивки

Вишивання хрестиком для початківців: поради та безкоштовні схеми для вишивки

mamabook
983 Переглядів
вишивка

вишивкаМода на українські вишиванка популяризує й цікавий вид рукоділля – вишивання хрестиком. Сьогодні вже недостатньо просто придбати готову вишиванку. Чимало дівчат та жінок повертаються до традиції самостійного виготовлення вишитих сорочок чи суконь для себе, чоловіка, дітей. Якщо ви лише опановуєте нове для себе хобі, то вам будуть корисні наші поради та підбірка шаблонів для вишивки.

Готові набори

У початківця завжди виникає безліч запитань:

  • З якою тканиною працювати?
  • Які нитки підібрати?
  • Які голки для вишивки хрестиком найкращі?
  • Як вишивати не лише одяг, але й інтер’єрний текстиль?

Доки ви лише пізнає техніку вишивки та освоюєте інструменти, початківцям варто розпочинати з готових наборів для вишивання. Вам більше нічого не доведеться докуповувати – в наборі вже є все необхідне, аби відразу приступити для процесу вишивання. Подивитися величезний вибір готових наборів для вишивки хрестиком ви можете в каталозі https://vechornytsi.com/catalog/vishivka-hrestikom.

Що передбачає набір для вишивки

Канва. Це ваша тканина-основа, полотно, на якому ви і будете вишивати. Канва виглядає як сітчаста тканина и вона буває різної структури. Від цього залежить розмір хрестика. Інформація про розмір вказується на упаковці. Чим більший розмір, тим легше працювати початківцю. Також зверніть увагу, що канва може бути чисто білою, кольоровою чи вже з нанесеним на полотно зображенням. Вам лише залишиться перекрити цю схему зверху нитками. Для початківця, звичайно ж, легше працювати по готовому наміченому зображенню.

Нитки. У наборах завжди представлені муліне – найкращий варіант ниток для вишивки хрестиком. Не хвилюйтеся, що ниток буде недостатньо. У наборах вони завжди представлені з запасом, аби вам не довелося докуповувати й шукати ідентичний колір.

Голки. Рідко в наборі буває одна голка, як правило, передбачено декілька розмірів на вибір.

Схема вишивки. Вона може бути вже нанесена на канву. Більш складний варіант – це окрема паперова схема, на якій символами чи кольорами розмічені хрестики майбутньої вишивки.

Органайзер. Для зручності всі нитки зазвичай поділені за кольорами на окремих картонних лінійках і відповідають символам чи кольорам схеми. Проте деякі виробники не передбачають у своїх наборах таких помічників-органайзерів.

вишивка

Важливі настанови

Порада 1. Не починайте працювати зі складних схем, яким би привабливими вони вам не здавалися. Новачкам не варто обирати схеми з кількістю кольорів понад 20.

Порада 2. Зручний розмір канви для початківців – №14.

Порада 3. Роздивіться уважно малюнок. Не беріть схеми, в яких є дрібні елементи. Деталізовані вишивки вимагають великих навиків у вишиванні.

Порада 4. Тематику обирайте на власний розсуд. Для початківців легко даються симетричні узори та орнаменти, прості дитячі картинки, окремі об’єкти (дерева, звірі). Повноцінні натюрморти та пейзажні картини відрізняються деталізованістю та великою кількістю відтінків. Обрати сюжет собі до вподоби можна серед великого різноманіття готових наборів для вишивання на сайт vechornytsi.com.ua.

Порада 5. Орієнтуйтеся по вказаних в інструкції розмірах готових робіт. Для першої проби беріть схеми 20х20 см.

Порада 6. Якщо ви дбаєте про максимальний комфорт у роботі, то можете докупити деякі додаткові інструменти. Свій набір голок, п’яльці для фіксації канви, вдівач для нитки.

вишивка

Шаблони для вишивки

Коли вам захочеться різноманіття, то вишивати можна не лише узори на сорочках, але й різні тематичні картинки. Придбайте канву, великий набір ниток різних кольорів і відтінків, а ідеї ви можете завантажити та роздрукувати самостійно. У нашій статті ви можете скачати велику кількість сюжетів. Це шаблони для вишивок на одязі, для картин, прикрашання інтер’єрних подушок, текстильних сумок, іграшок ручної роботи тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майстер-клас: як гарно розфарбувати великодні яйця квітами

Читайте також