2020 рік виявився дуже непередбачуваним: закриті на карантин підприємства вдарили по економіці країни. Проте найбільшої шкоди, на нашу думку, зазнали цьогорічні випускники та їхні батьки. Перенесення пробної та основної сесії ЗНО, раптове проведення Пробного ЗНО в онлайн-режимі, перенесення дат вступної кампанії.
І зараз незрозуміло, як усе буде працювати, чи функціонуватимуть нормально кабінети вступника. Спеціально для читачів сайту компанія ZNOUA написала гайд про вступ до університету.
Що потрібно знати про реєстрацію в електронних кабінетах
1 серпня розпочнеться реєстрація електронних кабінетів.
Для того, щоб успішно зареєструватися, вам потрібно вказати:
- свою електронну пошту;
- вигадати пароль для входу до особистого кабінету;
- номер, пін-код та рік отримання сертифіката/ів ЗНО;
- серію та номер документа про повну загальну середню освіту;
- середній бал додатка до вказаного документа, обчислений за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала.
Якщо вже на цьому етапі стало складно — це нормально. Ви можете скористатися послугою “Консультація абітурієнта” від ZNOUA, і тоді не доведеться витрачати час на з’ясування деталей.
Після створення кабінету ви зможете подавати заяви на навчання. Можна вступати на бюджетну форму навчання (її ще називають “державна”), або за контрактом (за рахунок коштів фізичних чи юридичних осіб). Часу, щоб вирішити, у вас достатньо: з 13 по 22 серпня включно.
Ви можете подати 5 заяв на державну форму навчання. Якщо цікавить контракт, то кількість заяв необмежена. Кожна з 5 заяв на бюджет має отримати від вас пріоритет. Припустимо, ви хочете подати документи на історичні факультети КНУ ім. Шевченка, ХНУ ім. Каразіна, ЛНУ ім. Франка, ОНУ ім. Мечникова та СНУ ім. Лесі Українки.
Якщо найбільше ви хочете вступити до КНУ ім. Шевченка, то й пріоритет 1 вам варто ставити саме на цю заяву. Пріоритет 2 – до ОНУ ім. Мечникова, наприклад. Якщо ви проходите по пріоритету 1, то інші ваші заяви “згорять”. Усе зроблено для того, щоб прибрати можливі махінації та корупційні ризики.
Підрахунок конкурсних балів
Рейтингові списки вибудовуються за конкурсними балами (а не за сумою усіх результатів ЗНО), що розраховуються за формулою:
КБ = К1*П1 + К2*П2 + К3*П3 + К4*А + К5*ОУ
(К – коефіцієнти, П – предмети ЗНО (П3 – це також може бути оцінка за іспит чи творчий конкурс), А – атестат, ОУ – бали за підготовчі курси)
Деякі нюанси: К1, К2, К3 встановлюються ЗВО, але не можуть бути меншими, ніж 0,2.
К3, якщо це творчий конкурс, не повинен перевищувати 0,25 (0,5 – для спеціальностей галузі знань 02 «Культура і мистецтво» та спеціальності 191 «Архітектура та містобудування»).
К4 не може перевищувати 0,1.
Сума К1, К2, К3, К4, К5 має дорівнювати 1.
Бюджетна форма навчання – реальність?
Часто учні ZNOUA питають: а як розрахувати шанси на вступ на бюджетну форму навчання. Це можна зробити, орієнтуючись на торішні результати вступної кампанії. Правда, це не гарантує 100% вступу, оскільки у цьому році конкурс може виявитися більшим.
Якщо вам не хочеться витрачати час на створення кабінету, збір документів та їхнє завантаження на сайт, заповнення й розрахунки конкурсних балів, шансів на вступ то для вас є рішення — послуга “Консультація абітурієнта” від ZNOUA.
Що вони обіцяють: у вас буде мінімум 2 зустрічі з консультантом, на яких вам допоможуть обрати університет та спеціальність відповідно до ваших побажань, зберуть усі документи та порахують ймовірність вступу, подадуть документи та виставлять пріоритети. Якщо з боку електронного кабінету будуть якісь проблеми — консультант все з’ясує та вирішить за вас.
Спеціально для читачів нашого сайту ZNOUA дарує знижку 5% на будь-який пакет за промокодом “Мама”. Скористатися знижкою можна тут.
Тож не витрачайте час та нерви дарма, краще скористайтеся послугою і полегшіть собі життя! Успішного вступу!