Головна Здоров'я Учений-генетик розповіла, як обдурити організм та старіти повільніше

Учений-генетик розповіла, як обдурити організм та старіти повільніше

mamabook
257 Переглядів
старіння
старінняЕлізабет Елен Блекберн, лауреат Нобелівської премії у сфері фізіології й медицини, дала підказки для продовження молодості.

У своїй роботі «Ефект тіломірів» учена називає старіння укорочуванням тіломірних ділянок хромосомів. І роз’яснює, від чого залежить швидкість старіння організму.

Ніяких стресів!

Не піддавайтеся паніці. У спокійних людей тіломіри скорочуються повільніше. Тому вчена радить привчати себе не впадати в депресію, ставитися до життєвих труднощів по-філософськи. Сприймайте це не як трагедію, а як нову складну задачу, яку слід розв’язати.

Соціалізація

Люди, які часто спілкуються із друзями, відвідують різні заходи, залишаються молодими довше. Ваше життя повинно бути насиченим. Шукайте джерело своїх позитивних емоцій – хобі, спортивні секції, танці, подорожі тощо.

Вдалий шлюб

Людина, яка поруч з вами, здатна не лише зробити вас щасливим. Але й перетворити на довгожителя! Аналіз численних подружніх пар довів, що міцні стосунки в шлюбі – запорука довгого здорового життя.

массажер

Купити здоров’я

Кажуть, що здоров’я за гроші не купиш. Так вчена-генетик доводить інше. Люди з високим рівнем заробітку мають чудові тіломіри. Оскільки вони не хвилюються за своє майбутнє, тобто не живуть у щоденному стресі, тривозі. Тож фінансова стабільність – мета кожного. Не йдеться про величезні заробітки та цілодобову зайнятість. Успіхів досягають люди, які змогли знайти баланс між заробітком і професією, яка їм подобається.

Медитуйте

У боротьбі зі стресом, на думку вченої, чудовим помічником буде медитація. Не обов’язково наслідувати духовні практики та шукати просвітлення. Блекберн пояснила, що всього 12 хвилин медитації щодня протягом місяця помітно уповільнюють скорочення тіломірів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 найгірших продуктів для серця

Читайте також