Головна Школярі Цікаво знати: квокка – усміхнена та дружелюбна тварина Австралії

Цікаво знати: квокка – усміхнена та дружелюбна тварина Австралії

mamabook
864 Переглядів
квокка
квоккаЦю цікаву тваринку Австралії неможливо забути. Побачивши один раз, ви запам’ятаєте квокку як усміхнене та життєрадісне звірятко.

Наш сайт Mamabook розповість про особливості життя, поведінки та зовнішнього вигляду цієї екзотичної для нас тварини.

Побратим кенгуру

Ззовні квокка дуже нагадує кенгуру. Адже у цих тварин спільна родина – кенгурові. Отже, ці тваринки сумчасті ссавці, яких легко впізнати по кишенці знизу тулуба. Там квокка, як і кенгуру, носить своє дитинча.

Хоч квокка і схожа не кенгуру, проте ця тваринки в рази менше свого побратима. Вона не більше, ніж розмір домашньої кішки.

А от чим квокка відрізняється від усіх кенгурових – це відсутністю довгого хвоста. Натомість у тваринки лише маленький куций хвостик, як в зайця. Відомо, що кенгурові використовують свій хвіст для балансу. Саме він дозволяє їм спритно стрибати та чітко приземлятися. І хоч квокка вміє стрибати, проте робить це на так швидко і вона не вміє битися сильними задніми лапками.

квокка

Чим харчується квокка

Основна їжа звірятка – свіжа трава, листя, паростки, а також невеликі плоди фруктових дерев. Передні лапки квокки слабкі та коротенькі. За допомогою них тваринка збирає та утримує їжу.

Спосіб життя

Квокка – дуже беззахисна тваринка. Вона не вміє битися, як кенгуру, і не здатна протистояти хижакам. Проте в її ареалі існування великих хижих тварин ніколи й не було! Тому сьогодні головними ворогами квокки стали звичайні коти й собаки, яких завезли люди.

Квокка – нічна тваринка. У неї чудовий зір, слух, нюх. Удень звірятка ховаються в кущах.

квокка

Де живе квокка

Цю усміхнену тваринку можна зустріти на островах Балд, Роттнест і Пінгівн, які знаходяться неподалік Австралії. Типове місце існування квокки – трав’яні поля з густими чагарниками.

Коли умови для життя стають некомфортними, квокки здатні ставати кочівниками й переселятися в нові місцевості. Наприклад, жити поблизу болота.

квокка

Квокка та людина

Ця тваринка дуже дружелюбна. Квокка абсолютно не боїться людей. Сьогодні вже немало австралійців заводять квокку як домашню тваринку.

Туристи завжди влаштовують фотосесії з квоккою, бо на фото звірятко виглядає дуже усміхненим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаво знати: який птах літає хвостом уперед

Читайте також