Головна Школярі Цікаво знати: який український птах кричить, як кішка (відео)

Цікаво знати: який український птах кричить, як кішка (відео)

mamabook
4076 Переглядів
вивільга
ПтахВивільга (іволга) – поширений мешканець наших лісів. Її гарний спів нагадує гру на флейті.

Проте в несподівані моменти птах може різко змінити тональність та видати звуки, що нагадують крик кота. Недаремно вивільгу в народі ще називають «лісовою кішкою». Люди здавна дивувалися, як птах може видавати настільки різні звуки – і чарівні, мелодійні, і навіть моторошні.

Де мешкає птах

Вивільга – всеїдний птах, мешкає переважно в листяних лісах. Тому вивільгу часто можна зустріти у березових, дубових гаях. І ніколи їх не бачили в хвойних лісах та гірських місцевостях. Це один із найяскравіших українських птахів, який має рідкісне строкате забарвлення. До нас вивільги прилітають зі спекотної Африки чи Мадагаскару. Живуть лише до серпня. Після виведення пташенят відразу ж відлітають у рідні краї.

вивільга

Як виглядає птах

Вивільгу легко впізнати по різнобарвному кольору: у неї жовте чи зелене оперення, чорні крила та чорний хвіст. Ці птахи неймовірно корисні. У кожної сімейної пари вилуплюється 3-5 пташенят, які дуже швидко ростуть. Бо вже через 2 тижні вони залишають батьківське гніздо. Тож батьки мусять щоденно виловлювати сотні комах, клопів, мух, гусениць, аби прогодувати пташенят.

Відео: спів вивільги

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаво знати: який птах літає хвостом уперед

плашка

Читайте також