Головна Світ мами Державні виплати на дітей: який розмір передбачений бюджетом на 2020 рік?

Державні виплати на дітей: який розмір передбачений бюджетом на 2020 рік?

mamabook
559 Переглядів
весна

веснаУсі соціальні виплати на дітей залежать від прожиткового мінімуму, який закріплюється в бюджеті. Крім того, в залежності від соціальної групи (наприклад, діти до 6 років або від 6 до 18 років), розмір прожиткового мінімуму змінюється.

Надалі у статті наведено перелік соціальних виплат на дітей в 2020 році, закладених в бюджеті. Він допоможе громадянам оцінити ситуацію, та при необхідності звернутися в служби для оформлення допомоги.

Допомога при народженні дитини

Сьогодні багато молодих батьків шукають інформацію в мережі про закон про гроші на дитину в 2020 році при народженні. Так, починаючи з 2014 року, розмір допомоги при народженні не залежить від того, яка за рахунком дитина народилася, перша або друга. Сьогодні розмір допомоги становить 41 280 грн., з яких 10 320 грн. виплачується одноразово, а решта суми рівними частинами надходить на рахунок протягом трьох років.

Допомогу може оформити мати або батько, чи опікун. Для цього необхідно протягом 12 місяців після народження малюка звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації, надавши документи:

  • заяву про призначення виплати;
  • копію свідоцтва про народження;
  • копію паспорта;
  • для опікуна – документи, що підтверджують опіку.

Заяву можна подати онлайн, при цьому необхідно мати електронний підпис.

Спорт

Допомога з опіки та піклування

На дітей, які знаходяться під опікою передбачено державне утримання, в сумі двох прожиткових мінімумів. Так, в 2020 році для малюків у віці до шести років прожитковий мінімум становить 1779 грн., для дітей віком від 6 до 18 років – 2218 грн.

При цьому необхідно враховувати, що якщо дитина отримує аліменти, стипендію або інші види державних виплат, з допомоги буде віднята ця сума.

Виплати матерям одиначкам

Право на виплату мають самотній батько/мати або опікун, якщо у свідоцтві про народження відсутні дані про батька/матір. Така допомога призначається в розмірі прожиткового мінімуму мінус середньомісячний дохід дорослих на дитину (якщо батько/мати або опікун працюють та отримують заробітну плату).

Вона виплачується до 18-річчя або до 23 років, якщо молода людина отримує спеціальність та навчається на денному відділенні.

мама

Допомога багатодітним сім’ям

На третю та кожну наступну дитину державою виплачується допомога в розмірі 1700 гривень до досягнення 6-річного віку. Виплата призначається з моменту подачі заяви одним з батьків.

Допомога на дітей з інвалідністю

Дана допомога виплачується в розмірі 70% від прожиткового мінімуму. Також, якщо опікун або один з батьків не працює та наглядає за дитиною-інвалідом, він також може оформити та отримувати кошти по догляду в розмірі 50% від прожиткового мінімуму.

Якщо є захворювання, травма та т.і., але інвалідність не призначена, один з батьків або опікун може оформити допомогу по догляду, за умови, що він не працює та постійно проживає з дитиною.

Всі перераховані вище види державної допомоги оформляються в управлінні соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Читайте також