Головна Школярі Цікаво знати: яка тварина здатна бачити шкірою

Цікаво знати: яка тварина здатна бачити шкірою

mamabook
1987 Переглядів
восьминіг

восьминігОргани зору – це очі. І людина, і тварини саме так сприймають зображення навколишнього світу. Проте у живій природі є цікаві винятки з правил. Один із таких – восьминогі.

Наш сайт Mamabook розповість про унікальну здатність цих цікавих істот.

Несподіване відкриття

Вчені продовжують дивуватися здібностям восьминогів, яким інколи немає рівних у світі тварин. Спочатку було встановлено, що вони змінюють забарвлення, колір, форму й навіть текстуру своєї шкіри, аби замаскуватися. Ще одна причина зміни кольору – цікавий засіб спілкування із навколишнім середовищем.

І от нещодавно американські вчені з Каліфорнійського університету встановили, що шкіра восьминогів працює так, ніби на її поверхні є очі.

восьминіг

Як тварина бачить шкірою?

Для більшості тварин, аби побачити зображення, необхідна робота очей та аналіз сигналів центральною нервовою системою. Як виявилося, у шкірному покриві восьминогів є світлочутливі білки. Їх називають хромопротеїнами – і за своїми властивостями вони такі ж, як ті, що містяться в очах.

восьминіг

Отже, будь-яка частина тіла восьминога здатна розпізнавати світло й темряву, реагувати на них без участі очей та оброблення інформації в мозку.

Під час дослідження вчені запускали головоногого молюска в середовище з різним спектром світла та довжиною хвиль. Було встановлено, що без допомоги очей восьминіг найкраще орієнтується в синьому світлі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаво знати: який птах літає хвостом уперед

Читайте також