Головна Школярі Цікаво для дітей: розповідь про українських космонавтів (фото, відео)

Цікаво для дітей: розповідь про українських космонавтів (фото, відео)

mamabook
18638 Переглядів
леонід каденюк

Наш сайт Mamabook підготував розповідь про українських космонавтів, винахідників, конструкторів ракет. Ця інформація буде цікава школярам, допоможе підготувати домашні доповіді з природознавства.

Українці вже багато років роблять вагомий внесок в розвиток міжнародної космонавтики. Видатні українці у різні часи ставали розробниками космічного транспорту.


5 відомих вчених-винахідників з України

Микола Кибальчич

Він першим у світі розробив схему реактивного літального апарата. Родом Микола з Чернігівщини. У 1875 р. був заарештований за спробу вбивства царя Олександра ІІ. Перебуваючи у в’язниці, Микола й розробив свій революційний винахід. Проте у віці 27 років Кибальчича було страчено.

Юрій Кондратюк

Одним з перших у світі займався розробленням ракетної техніки, доклав чимало до розроблення теорії польотів у космос, автор робіт про міжпланетні подорожі. Цей вчений розписав відому «трасу Кондратюка» – по ній подорожувала експедиція на Місяць на кораблі «Аполлон».

Сергій Корольов

Видатний конструктор, займався ракетобудуванням. Він – головний основоположник сучасної практичної космонавтики. У Житомирі нині діє Музей космонавтики ім. Корольова.

Сергій Корольов

Сергій Корольов

Костянтин Ціолковський

Видатний теоретик, основоположник сучасної космонавтики, ракетобудування. Також був автором цікавих фантастичних творів про космос. Його родичі походять з Волині. Кажуть, що далеким предком Ціолковського був гетьман Северин Наливайко.

Володимир Челомей

Видатний український механік, автор та розробник ракети-носія «Протон». Був членом Міжнародної академії астронавтики.

Який українець був у космосі

Леонід Каденюк – це перший космонавт незалежної України. У космосі він побував разом із вченими інших країн. Він був на борту шатлу «Колумбія». Запуск космічного корабля відбувсяу 1997 році з території штату Флорида (США). Шатл був відправлений у космос, аби під час польоту проводити важливі наукові експерименти з фізики, біології.

леонід каденюк

Леонід Каденюк

Ракети Засядька

Перші бойові космічні ракети у світі були створені українцем – Олександром Засядьком. Це сталося у 1817 році. На його честь навіть названо один з кратерів на Місяці.

Наш прапор у космосі

Український прапор побував у космосі, коли американський космонавт Рендольф Брезник розгорнув наш стяг на орбіті. Виявляється, американець всиновив українського хлопчика. На його честь він і узяв прапор України в космос. Також прапор брав із собою наш космонавт – Леонід Каденюк.

Рендольф Брезник

Рендольф Брезник у космосі

Леонід Каденюк

Леонід Каденюк у космосі

Сучасна українська космонавтика

Українське підприємство «Південне» активно займається сучасними розробками. Українці у майбутньому розгорнуть свою космічну базу на Місяці, взявши участь у міжнародному проекті колонізації супутника Землі. Цей масштабний проект буде реалізований з 5 етапів. Заплановано, що у 2062 році буде запущена постійна база, на ній перебуватимуть люди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаво для дітей: чому кожний четвертий рік – високосний

плашка

Читайте також