Головна Школярі Цікаво для дітей: чому кожен четвертий рік – високосний

Цікаво для дітей: чому кожен четвертий рік – високосний

mamabook
2165 Переглядів

А чи не замислювалися ви, чому у сучасному календарі кожен четвертий рік є високосним? Чому у ньому не 365, а 366 днів?

Про цей цікавий момент розповість наш сайт Mamabook.


З уроків природознавства ми добре знаємо, що Земля обертається навколо сонця. І повний оберт вона встигає зробити ці 1 рік, тобто 365 днів. Саме тому змінюються сезони року.

Але вчені підрахували, що насправді наша планета обертається навколо Сонця не рівно за 365 днів. Є ще маленький «хвостик»: оберт Земля робить за 365, 4 дні. Іншими словами, 365 днів та 6 годин!

Але є ми не можемо цей маленький залишок позначити у календарі! Тому вчені запропонували складати календар з поправкою. На четвертий рік усі ці маленькі «хвостики» створюють ще один цілий день. Порахуйте: 6х4= 24 зайві години. А це ціла доба, яку ми фіксуємо як 29 лютого.

Тому і виходить, що раз на 4 роки у нашому календарі з’являється високосний рік – той, що має на один день більше, ніж зазвичай.

ЦІКАВО

До речі, у народі є прикмета: високосний рік вважається нещасливим. Нібито на цей рік припадає багато природних катастроф та катаклізм, починаються війни у різних країнах світу. Проте забобони залишаються лише розмовами, а не науково підтвердженими фактами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим відрізняються цифри від чисел

плашка

Читайте також