Головна Школярі Зимові птахи України: опис, фото

Зимові птахи України: опис, фото

mamabook
25383 Переглядів
Снігурі

снегири, зима, природа, птицыЗ настанням холодів не всі птахи відлітають у теплі краї. Деякі залишаються зимувати на Батьківщині. Також в Україну прилітають птахи на зимівлю, яких у теплі пори року в нас не знайдеш.

Наш сайт Mamabook підготував розповідь про зимових птахів України. Як живуть ці пташки в зимовий холод? І як здобувають собі їжу?

СНІГУРІ

Ці птахи дуже легко переносять холод. Більше того, чим міцніше морози, тим краще почувають себе снігурі. Вони зазвичай збираються у зграї, важко зустріти снігурів-одинаків. Пташки збиваються у гурти по 8-10 осіб. Під час морозу вони завжди сидять нерухомо на гілках, ніби надуті. Насправді у них настовбурчене пір’я, що допомагає птахам зігріватися. Снігурі дуже полюбляють ласувати горобиновими ягодами, також шукають собі сухі насінини.

ОМЕЛЮХИ

Це наші гості. Ці птахи прилітають до України зимувати з далекої півночі – з тайги та лісотундри. Живуть вони у наших лісах, до людяних місць не наближаються. Годуються ягодами, омелою. Побачити перших омелюхів можна наприкінці листопада. Відлітають з України ці птахи у середині квітня – на початку травня.

омелюхи, птицы, зима, природа

 

СИНИЦІ

Синичок називають трудівницями. Бо ці пташки дуже передбачливі та запасливі. Ще наприкінці літа синиці починають збирати та розносити у свої схованки насіння, зернята. Одна пташка може наскладати на зиму 13-15 кг запасів. Але знайти у схованках вдається не все, тому синичкам потрібно допомагати: розвішувати годівнички з харчами.

синичка, птицы, природа, зима, синицы

 

ГОРОБЦІ

Ці маленькі активні пташки не відлітають у вирій, залишаються зимувати в Україні. Взимку вони шукають допомоги у людей, тому активно злітаються у великі міста, поближче до селищ. Їм важко шукати їжу в морози. Полюбляють крихти хліба, зерно, насіння.

воробей, птицы, природа, зима

 

ДЯТЛИ

Ці птахи дуже добре знають, якою буде цьогорічна зима. Вони відлітають у вирій, якщо зима буде особливо морозною. А якщо взимку буде достатньо м’який клімат, без завірюх та сильних морозів, то дятли залишаються зимувати в Україні. Тож по цих птахах легко спрогнозувати погоду. Взимку вони їдять насіння, яке дістають в шишках ялинок та сосон. Та навіть взимку вони продовжують працювати своїм міцним дзьобом, шукаючи під корою комах, як сховалися там до весни.

дятел, птицы, зима, природа

 

СОЙКИ

Ці пташки – ще одні трудівниці. Вони завчасно збирають запаси та готуються до зимівлі. Улітку сойки шукають комах, харчуються ягодами, насінням. А от взимку їдять жолуді. Їх вони ховають у дуплах, між гілками дерев, на землі у пеньках. У сойок гарна пам’ять, тому взимку вони згадують про свої хованки.

сойка, птицы, зима, природа

 

ЩИГЛИКИ

На узліссях, ярах зимують щиглики. Ці птахи харчуються зерном. Узимку пташки збираються величезними зграями – це сотні пташок, які літають та харчуються разом.

щиглик, птицы, природа

Пам’ятайте, що взимку пташки бояться не холоду, а голоду. Тож обов’язково допомагайте нашим пташкам з їжею, робіть годівнички.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які тварини змінюють колір на зиму: фото та опис

плашка

Читайте також