Головна Дошкільнята Цікаві факти про їжаків

Цікаві факти про їжаків

mamabook
277 Переглядів

ежикЗнайомство з природою розпочинається з раннього дитинства. І часто дітям озвучують неправдиву інформацію. Давайте розвіємо декілька популярних міфів, які стосуються їжачків.

Із дитячих книжок і мультфільмів, мабуть, кожна дитина знає, що їжачок носить на своїх голках листя, щоб утеплити свою нірку на зиму, і гриби та ягоди, щоб мати чим поласувати, коли землю вкриє сніг. А ще він може швидко втікати від вовка і лисиці, згорнувшись у клубочок.
Насправді ж, майже всі ці факти – справжнісінька вигадка.


Їжачки ніколи не роблять запасів на зиму, оскільки в цей час вони міцносплять у своїх нірках і їжа їм ні до чого. З тієї ж причини їжаки не носять на своїх голках яблук і грибів, що часто можна побачити на малюнках у дитячих книжках. Правда, іноді можна поспостерігати, як їжак качається по яблуках. Але робить він це не з метою збору продуктів харчування на зиму, а щоб позбавиться від настирливих кліщів і бліх.

У мультфільмах і розповідях їжачок тікає («відкочується») від ворогів скрутившись клубком. Насправді це неможливо. Так як в згорнутому положенні їжак може перебувати тільки тоді, коли не рухається. При найменшому русі спинний м’яз, який сприяє згортанню їжака в клубок, втрачає свою пружність і тваринка розпрямляється на землі.

Неправдивий і той факт, що їжачок любить полювати на мишей. Ці тварини для нього занадто спритні. Ну, хіба що пощастить знайти мишаче гніздо …

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українська легенда для дітей “Як виникли Карпати”

Читайте також