Головна Релакс Традиції на Cвятого Миколая

Традиції на Cвятого Миколая

mamabook
82 Переглядів

святий миколай, зимаЯк відомо, Святий Миколая (Миколай Чудотворець)- покровитель дітей та подорожніх (водії, моряків). Свято Миколая ми відмічаємо щороку 19 грудня. Діти з нетерпінням очікують цього дня, оскільки розраховують знайти під подушкою подаруночки за гарну поведінку. 

Які ще традиції відомі про свято Миколая?

Історія свята в Україні
В Україні день Миколая став виключно дитячим святом в 19 столітті, коли в Галичині почало розвиватись шкільництво. І все зводилось не лише до подарунків: діти старанно готувались, вчили пісеньки та віршики, проводили конкурси та змагання. В ті часи український Миколай мав золоті сани з білими кіньми, до будинку заходив через двері, а подарунки ховав під подушку (якщо вони там поміщались). Традиції майже не змінились і до сьогодні.

Традиції на Миколая Чудотворця
В Україні були свої оригінальні традиції для цього дня. Наприклад, у Харкові колись влаштовували триденні святки, варили кутю та узвар, аби наступного року був хороший врожай. В Києві господарі після служби в церкві, брали свячену воду і йшли кропити усе своє майно, просячи у Миколайка вберегти його від лиха. А на Поділлі першим на подвір’я повинен був вийти хазяїн, який, годуючи худобу, вітав її зі святом. Загалом таким “показником” (так називають людину, яка першою заходить до хати чи на подвір’я) повинен бути чоловік або людина добра, здорова та хазяйновита.

На заході України прийнято було випікати особливе печиво “миколайчики” і класти його малятам під подушки. Вважалося, що Миколай випікає для діток зірочки, які в його мішку стають схожими на нього.

Існували в українців і спеціальні колядки, і змагання музикантів – миколаївські скрипники. Господарі села варили в цей день пшеничне пиво, аби вшанувати святого. Потім влаштовували гостини і їздили на санях довкола села.

Українці в цей день також влаштовували братчини – своєрідний обряд, коли вороги миряться, а всі образи забуваються. В цей день укладали угоди, адже вважалось, що у таке важливе свято ніхто не обманюватиме і не шахруватиме. Дівчата готувались до святок і ворожінь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що подарувати на День святого Миколая

Модні дитячі сумки (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Модні дитячі сумки (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Після церковної служби 19 грудня влаштовується веселе свято, яке називали братчини. Всі частування купувалися у складчину і братчини були свого роду обрядом примирення ворогів і прощення всіх образ. Оскільки у цей час йде різдвяний піст, то основними стравами на Зимового Миколая були пироги з капустою і грибами. На столі обов’язково було пиво, яке варили з ячменю нового врожаю.

Найбільше радості свято святого Миколая доставляє дітворі. Адже за давньою традицією батьки купують і ховають в будинку подарунки, які нібито святий Миколай приносить слухняним дітям.

До речі, в українських традиціях День святого Миколая був особливо важливим для наречених. Оскільки сватання традиційно відбувались перед Різдвом та на святки, дівчата, заздалегідь готували одяг, діставали рушники, одним словом, чекали сватів.

іграшки, машинки, товар

Якісні дитячі іграшки від українських виробників (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також