Всім привіт. Згадуючи своє дитинство, ми часто уявляємо наші улюблені іграшки, друзів, і необмежену кількість вільного часу. Скоріше за все немає жодної дитини, яка у дитинстві не цікавилася би кубиком Рубіка, або наприклад, не гралася в йо-йо.
Ці іграшки дуже сильно змінилися за останні 10-20 років і досі залишаються популярними в своїх колах. І це не просто декілька сот людей в Україні, ні, це великий прошарок молоді, школярів, які займаються цим або на початковому рівні, або навіть на професіональному, тому що і для любителів головоломок і для любителів йо-йо періодично проводяться змагання.
WCA змагання з спідкубингу
Любителі головоломок дуже часто займаються спідкубингом — це складання головоломок на швидкість. З часом удосконалюючи свої навики вони виходять на досить високий рівень. В наш час доступ до навчальної інформації в великих об’ємах доступна в youtube, тому для досягнення високих результатів достатньо подивитися правильні відео, вивчити алгоритми і багато-багато тренуватися.
Для любителів спідкубингу була розроблена велика кількість спеціальних швидкісних головоломок. Звичайний кубик Рубіка тепер має дуже складний вдосконалений роками механізм з влаштованими магнітами, що робить його складання максимально комфортним як для новачка, так і для профі.
Для участі в змаганнях не обов’язково мати супер результати національного масштабу. На початковому рівні ти намагаєшся обігнати своїх друзів, потім бажаєш стати кращим в місті, або області, ну а після цього звичайно мрієш про призове місце на змаганнях. Наступні кроки це державний рекорд, рекорд континенту та світовий рекорд.
Дисциплін в спідкубингу досить багато, тому кожен може обрати ту, яка подобається йому більше, або дисципліну в якій менша конкуренція серед учасників.
Оскільки офіційні змагання зі спідкубингу проводять під контролем делегатів WCA (Всесвітня Організація Кубика), всі результати перевіряються і зберігаються на сайті організації. Кожний учасник має профайл зі своїми досягненнями, що також сильно стимулює покращити рекорди.
Змагання гравців йо-йо
Для любителів йо-йо також проводятся певні заходи і змагання. Але масштабні досить рідко і тільки в великих містах. В цьому плані гравцям йо-йо складніше. Кількість професійних гравців йо-йо не така вже й велика, а навчання і досі складне, тому що знайти якісні уроки на цю тему в youtube непросто. Купити йо-йо як новачкове так і професійне не складно. Вартість якісних йо-йо на сьогодні від 300-400 гривень. Як вибрати йо-йо читай тут.
Вартість проведення змагань для організатора також досить висока, але в свою чергу самі змагання дуже видовищні, тільки подивіться на це.
На змаганнях з гри в йойо, гравці також мають можливість спробувати себе в різних дисциплінах, але як правило вони набагато складніше «Стрінга» (найпопулярніша дисципліна, в відео).
«Дабл стрінг» — дисципліна в якій гравець грає одразу двома йо-йо, виконуючи складні трюки.
«Офстрінг» — це стиль гри, в якому йо-йо не кріпиться до мотузки, що робить гру фантастично видовищною.
Інколи нам здається, що дитинство вже давно позаду, і все навколо дуже сильно змінилося, це так, але ще сильно змінилися наші інтереси і тому ми не помічаємо велику кількість цікавих речей які продовжують своє існування в новій сучасній реальності.