Головна Релакс Що таке тимчасова прописка і для чого вона потрібна?

Що таке тимчасова прописка і для чого вона потрібна?

mamabook
94 Переглядів
Orange Park

Orange Park

Що таке прописка?

Прописка або реєстрація місця проживання відповідно до Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» – це внесення за заявою про реєстрацію місця проживання, поданою особою в паперовій формі, до реєстру територіальної громади інформації про місце проживання (перебування) особи.

Чи обов’язкова прописка в Україні?

Відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» прописка або реєстрація місця проживання є обов’язковою, тому у кожного громадянина виникає питання як це зробити і які можуть бути наслідки, якщо вчасно цього не зробити. Давайте спершу розберемося з першим запитанням. Для того, щоб зареєструвати місце проживання Вам слід звернутися до Центру надання адміністративних послуг та подати відповідні документи. А що ж буде, якщо цього не зробити? Відповідно до статті 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення, для осіб, що не зареєстрували вчасно своє місце проживання передбачений штраф. Цей штраф громадяни платять у момент реєстрації. Наприклад, якщо Ви хочете зареєструвати нове місце проживання через декілька років після виписки з попереднього, реєстратор зловить Вас на тому, що Ви жили без прописки.

документи

Що ж робити, щоб уникнути штрафів?

У разі зміни місця проживання Ви можете оформити тимчасову прописку. Це може знадобитися для роботи і для різних формальностей. Щоб зекономити свій час, Вам слід наперед дізнатися про перелік документів, необхідних для тимчасової прописки. Це:

  1. Стандартна заява.
  2. Паспорт громадянина України та ІПН, а також копії цих документів.
  3. Для військовозобов’язаних  слід надати військовий квиток або приписне свідоцтво.
  4. Право власності на житло / договір оренди з пунктом про реєстрацію / письмову згоду власника нерухомості та документ, що встановлює власність житлового об’єкта.
  5. Квитанція про оплату адмінзбору.

Проте і тут є альтернатива. Щоб уникнути цих бюрократичних процедур можна скористатися підтримкою кваліфікованих юристів або так би мовити «купити прописку». Ці спеціалісти не лише допоможуть зібрати усі документи для тимчасової прописки, а й можуть надати безпечне житло для реєстрації. Це допоможе Вам не хвилюватися про збір документів, а також не шукати житло самостійно чи укладати договори з неперевіреними людьми. Вартість цієї послуги буде залежати від обсягу наданих послуг. Звертайтеся до спеціалістів, які допоможуть Вам вирішити проблеми на усіх етапах виключно у правовому полі.

Читайте також