Головна Світ тата Що таке далекомір і де він застосовується

Що таке далекомір і де він застосовується

mamabook
38 Переглядів
далекомір

далекомірЛазерний далекомір – один із базових та популярних оптичних приладів, який має широку сферу застосування. Головною задачею пристрою є точне та швидке визначення відстані. Далекоміри використовують на полюваннях та риболовлі, у спортивних змаганнях, туризмі, у розвідці та військових тренуваннях. Прилади допомагають лісничим та орнітологам у спостереженні за птахами, мешканцями лісів і боліт. У сільському господарстві пристрій необхідний для контролю поголів’я та оцінки урожаю. Ви можете замовити далекоміри на сайті Лодка 5 – тут представлений великий вибір якісних, точних і надійних у роботі пристроїв.

Принцип роботи далекоміра

Цей прилад використовує лазерний проінь для вимірювання відстаней між обраними об’єктами. Він працює за принципом вимірювання часу, за який лазерний промінь проходить від джерела світла, відбивається від цілі і повертається назад до детектора. Вимірюючи час проходження променя, прилад розраховує відстань до об’єкта. Сучасні далекоміри здатні показувати високоточні результати. Навіть при оцінюванні великої території далекомір дає мінімальний похибки і вимірює з точністю до метрів чи десятків сантиметрів.

Лазерні далекоміри широко використовуються в різних галузях. Приміром, будівництво, геодезія, картографія, лісове господарство, гольф. Прилади необхідні для промислового контролю та регулярних вимірювань.

Головні переваги далекомірів:

  • компактні та мають невелику вагу;
  • легкі в експлуатації;
  • забезпечують точні результати вимірювань без збоїв;
  • не потребують особливого догляду чи сервісного обслуговування;
  • мають тривалий термін використання;
  • підходять для різних потреб;
  • здатні оминати незначні перешкоди в процесі вимірювання.

бронежилет

Які види далекомірів бувають?

Вартість та функціонал приладів суттєво відрізняються. Обираючи пристрій, слід чітко визначитися із його призначенням, частотою застосування, а також характеристиками місцевості. Які далекоміри розрізняють?

Монокуляр

Це пристрій, у якому передбачається далекомірна сітка. Це найлегший прилад, тож вважається портативним і дуже добре підходить для персонального використання. Монокуляр можна носити безпосередньо в кишені. Проте він точно працює лише для заміру достатньо рівної місцевості.

Бінокль-далекомір

Від звичайного приладу він відрізняється додатковим функціоналом. Це найкращий вид оптики для судноплавства, єгерів, працівників заповідників. Бінокль здатен чітко розраховувати відстань навіть на територіях із великою площею.

Оптичний далекомір

Дороговартісний багатофункціональний прилад для вирішення серйозних задач. Найчастіше таке обладнання використовують військові. У таких далекомірах є можливість вираховувати відстань за декількома параметрами: по горизонталі, оцінка відстані до малих об’єктів, які перебувають у русі.

Читайте також