Головна Школярі Що робити, якщо ви знайшли пташеня

Що робити, якщо ви знайшли пташеня

mamabook
4589 Переглядів
пташеня

Чим не можна годувати пташенят

Не давайте малюкам хліб, молоко, насіння та горішки. Усе це спровокує розлади кишечнику – пташеня загине. Також небезпечні для малюків волохата гусінь і колорадський жук.

пташеня

Чим годувати пташеня

Підносити їжу слід пінцетом безпосередньо до дзьоба. Якщо малюк відмовляється їсти, слід вигодовувати зі шприца. Зніміть голку та заштовхайте їжу всередину. До неї можна додати кілька крапель води. Вичавлюйте маленькими порціями в дзьоб.

Також пташеня потребує води. Вона повинна бути чистою, фільтрованою. Крапайте через піпетку. Також у зоомагазинах можна знайти спеціальні краплі-вітаміни для птахів, які додають у питну воду.

пташеня

Прогрівання

Матуся цілу ніч гріє своїх малюків у гнізді. І вам доведеться робити те саме. Знадобиться грілка чи лампа. Грілку слід покласти під коробку, у якій сидить малюк.

пташеня

На жаль, дуже важко привчити малюка потім жити в природних умовах. Простіше це зробити мешканцям сільської місцевості – у них пташеня може звикати до волі поступово. А от людям з міста варто двічі подумати, чи слід забирати пташеня з вулицю в умови квартири.

Декілька важливих порад, які допоможуть птахові залишатися неприрученим:

  • Не беріть його зайвий раз до рук без необхідності. Не потрібно його гладити, цілувати.
  • Випоювати й годувати пташеня слід у гумових рукавичках. Птахи нерідко переносять небезпечні інфекції. Після контакту з пташеням мийте руки з милом.
  • Організуйте йому вдома захищене житло. Це може бути коробка, вистелена серветками й сухою травою.
  • Серветки потрібно змінювати, як тільки вони стають вологими й брудними.
  • Не ставте коробку на висоті. Пташеня може спробувати випурхнути. Це ризик падіння й травмування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаво знати: який птах літає хвостом уперед

плашка

Читайте також