Валер’янка – народний засіб. Його можна знайти в кожній домашній аптечці. Коштує копійки, вважається безпечним універсальним варіантом домашнього заспокійливого, седативного препарату. Але, як і в будь-яких ліків, у валеріани також є свої протипоказання та ризики отримати передозування.
У яких випадках приймають валеріанку?
- при безсонні як снодійне;
- у стресових ситуаціях як заспокійливе;
- прийом курсами як антидепресант.
У якій формі випускається валеріанка?
- трав’яний збір сухих кореневищ (продаються в аптеці у вигляді чайних фільтр-пакетів);
- спиртові настійки;
- драже з дозуванням по 20 мг.
Якщо випили багато таблеток
Валер’яна – оманливий препарат. Лікарі радять звертати увагу на те, що заспокійлива трава має сильний накопичувальний ефект. У цьому і є ризик випити зайву дозу.
Порушуючи інструкцію до медпрепарату, пацієнти випивають по декілька таблеток. Вирішивши, що валеріана не подіяла, приймають ще декілька. Важливо знати, що ефект від валеріанки не проявляється миттєво. Засіб на основі трави досягає потрібної концентрації в крові лише через 4-5 годин. А лікувальний ефект досягається лише через 10 днів. Тому курс прийому валер’яни складає мінімум 1 місяць.
Таблетка повинна повністю розчинитися в шлунку, пройти процес всмоктування в тонкому кишечнику, після чого поступити в плазму крові для повного насичення. Якщо не вичікати всі етапи дії таблеток та поспішити прийняти нову дозу – гарантовано буде передозування.
Цей препарат не приймають як снодійне чи заспокійливе миттєвої дії! Валеріана розрахована на тривалий курс прийому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 причин, чому болить спина
Передозування краплями
Такі випадки відбуваються значно частіше, ніж із таблетками валер’янки. Краплі – більш активна форма препарату. Чимало пацієнтів збільшує кількість крапель, аби якнайшвидше отримати бажаний ефект.
Скільки можна випити валер’янки за раз? Допустима доза валеріанки в краплях – від 20 до 30 крапель тричі на день. Якщо через 10 днів ви помітили, що препарат не діє, то можна збільшити дозу виключно після консультації з лікарем. Не займайтеся самолікуванням!
Ознаки передозування від валер’янки:
- порушення режиму сну;
- нічні страхіття;
- розлади кишечнику;
- постійна втома, млявість, апатія;
- різкі зміни настрою, підвищене роздратування;
- аритмія, покалування в серці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правильний режим дня для здоров’я