Головна Малюки Перше таїнство: обираємо хрестик для дитини

Перше таїнство: обираємо хрестик для дитини

mamabook
857 Переглядів
Хрестик

З огляду на сучасний вибір ювелірних прикрас, здається, що обрати дитячий хрестик надзвичайно просто. Але у цьому особливому процесі є делікатні нюанси, про які треба знати рідним та майбутнім духовним батькам хлопчика чи дівчинки.

Золотий чи срібний? Як відрізнити православний хрестик від католицького? Купити ланцюжок чи шкіряний шнурок для підвіски? Експерти «Укрзолото» розкажуть, як обирати дитячі хрестики та як правильно їх носити. І чому вартість ювелірної прикраси у цьому випадку не має ніякого значення.

Хрестик

 

Як вибрати хрестик для дитини

Обираючи прикрасу на Хрестини, пам’ятайте, що від самого початку це символ віри, а вже потім — прикраса. І точно не спосіб демонстрації рівня достатку батьків чи хрещених.

Суворі правила та церковні догми змінюються під впливом часу та для проведення обряду незмінно кілька століть поспіль потрібен хрестик. Символ Божого благословення завчасно купують у ювелірному магазині або церковній лавці.

Свій перший хрестик, або тільник, людина зберігає і носить протягом усього життя. Це знак приналежності до своєї віри багатьом дає впевненість та силу.

Не має значення, з якого металу зроблено хрестик та його ціна. Краще зверніть увагу на важливіші моменти:

  1. Для комфорту краще купувати маленькій дитині виріб до двох сантиметрів довжиною.
  2. Обирайте хрестик відповідно до віри: католицькі зазвичай простіші по дизайну, православні мають гравіювання «Спаси и Сохрани».
  3. Бажано, щоб виріб не мав гострих країв та деталей задля безпеки.
  4. Основа для хрестика має бути гладенькою та без додаткового декору довжиною до 40 см.

Важливо: шнурок та ланцюжок не мають бути занадто короткими, геть під шию, але й не потрібно обирати довжелезну основу нижче лінії грудей дитини.

Хрестик

Як носити дитячий хрестик

Разом із хрестиком хрещені або родичі часто дарують малюкові основу для прикраси:

  • ланцюжок з того ж металу, що і хрестик;
  • шкіряний або каучуковий шнурок;
  • текстильний, шовковий шнурок.

Якщо батьки бажають, щоб дитина носила хрестик щодня, то найменшим малюкам до двох років варто купувати неметалічну основу під хрестик. Дорослішим — можна надягати підвіску на ланцюжок у простому і міцному плетінні із надійною застібкою.

Але є й оригінальні варіанти, як носити дитячий хрестик. Підвіску можна надіти на основу з яскравими намистинами: браслет чи буси.

Хрестик на подарунок дитині: коли дарувати

Хрестини — прекрасний привід зробити особливий сюрприз. Але порадувати хрещеника, племінника, дочку чи сина, братика та сестричку можна на одне із улюблених релігійних свят: Великдень, Різдво чи день ангела. З цього приводу можна подарувати не лише релігійний хрестик, але і фантазійну прикрасу з емаллю чи яскравими фіанітами.

Обираючи релігійний символ для дитини, думайте про глибокий сенс хрестика, а ось демонструвати смак та достаток можна за допомогою декоративних аксесуарів із кольоровими камінцями чи яскравою емаллю. Ukrzoloto радить тішити маленьких улюбленців красивими та милими ювелірними сюрпризами, які роблять дитинство яскравішим.

Читайте також