Панкреатит – це патологія підшлункової залози, яке супроводжується локальним запаленням і порушенням її функції. Діагностикою та лікуванням панкреатиту в дітей займається педіатр, сімейний лікар та гастроентеролог.
Що таке панкреатит
Це поширена патологія шлунково-кишкового тракту, що супроводжується запаленням тканин підшлункової залози і її протоків. Підшлункова залоза грає провідну роль у процесі травлення, забезпечує постачання великої кількості ферментів у кишечник. Також вона бере участь у контролі рівня глюкози в крові через секрецію інсуліну.
Захворювання може бути в гострій чи хронічній формі. У дітей важливо розпізнати проблему максимально швидко. Інакше хвороба прогресуватиме й призведе до органічного ураження тканин залози, підвищення ризику розвитку цукрового діабету, серйозним розладам травлення.
Симптоми панкреатиту в дітей
Ця хвороба супроводжується порушенням секреції травних ферментів залози. Результатом такого ураження є погіршення роботи шлунково-кишкового тракту дитини із виникненням характерних симптомів. Головні ознаки дитячого панкреатиту:
- Больові відчуття в животі – дискомфорт оперізуючий і біль віддає у спину.
- Метеоризм, здуття після кожного прийому їжі.
- Діаеря.
- Поганий апетит.
- Нудота, рвота.
- Підвищена температура тіла до 37-38 градусів.
У грудничків симптоми панкреатиту менш виражені, ніж у дітей-школярів. Інколи батьки можуть навіть не помітити особливих змін у поведінці дитини. У підлітків симптоми яскраво виражені, інтенсивні.
Хронічний панкреатит у дітей призводить до:
- Поступової втрати ваги.
- Погіршення стану шкірі, нігтів, волосся.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікування ожиріння в дітей