Головна Здоров'я Корисні властивості зеленого чаю: склад, калорійність, денна норма

Корисні властивості зеленого чаю: склад, калорійність, денна норма

mamabook
61 Переглядів
Чай

Чай

Дійсно корисні напої у нашому щоденному раціоні можна перерахувати на пальцях однієї руки. До цього переліку першим у списку потрапляє зелений чай. Вивчаючи таємницю довголіття місцевих мешканців більшості азіатських країн, вчені дійшли висновку, що усіх об’єднував спільний ритуал. Це щоденне вживання заварного зеленого чаю по 2-3 чашки. Якщо ви хочете придбати якісні сорти чаю, перегляньте тут асортимент інтернет-магазину Ekava. Ми ж з’ясуємо, чим насправді корисний зелений чай і як його готувати без гіркоти.

У чому користь зеленого чаю

Унікальність напою пов’язана з його складом, аналогів якого немає в світі.

Цінні речовини в зеленому чаї:

Теїни. Природний і безпечний аналог кофеїну. Також здатен підбадьорювати, розширбвати судини, покращувати когнітивні здібності мозку.

Катехіни. Одна з груп антиоксидантів, яка зустрічається в обмеженій кількості продуктів харчування. Катехіни понижують рівень окислювального стресу, стимулючи імунітет та підсилючи регенераційні здібності організму.

Спектр мінералів. Найціннішими є селен, магній, цинк, хром, мідь. Без їхньої участі неможливий жоден обмінний процес в організмі.

чай

Важлива порада спортсменам!

Якщо зелений чай пити на сніданок, то це покращить ваші показники стійкості до стресу протягом робочого дня, покращить і фізичну витримку. Прохолодний зелений чай – найкращий напій після виснажливого тренування в залі чи після пробіжки. Адже він відновлює електролітичний баланс, порушений при сильному потовиділенні.

Яка калорійність

Китайський зелений чай – ідеальний дієтичний напій. У залежності від сорту, його калорійність може коливатися від 3 до 8 ккал/100 г напою.

вікно

Як заварювати зелений чай без гіркоти

Цей сорт чаю не можна заливати кип’ятком і пити гарячим. Висока температура вбиває багато цінних компонентів. До того ж, саме кип’яток вивільняє дубильні речовини, які дають сильну гіркоту.

Аби зелений чай дав максимум користі, заливати листя слід кип’яченою водою, вистудженою до 70 градусів. Можна додати тонкий слайс лимона, накрита й дати постояти 30 хвилин. В ідеалі, аби зелений чай заварювався в скляній чи керамічній ємності.

Читайте також