Головна Здоров'я Коли потрібно збирати липу?

Коли потрібно збирати липу?

mamabook
91 Переглядів
липа

липа

Липа є гарною сировиною для створення цілющих чаїв, настоянок. Важливо не пропустити період, коли слід розпочинати заготівлю цвіту та листя. Наш сайт Mamabook розповість, у який період дерево має найбільшу користь.

Початок збору

Збір липової сировини залежить від того, яку частину дерева ви хочете використовувати.

  1. Липовий цвіт збирають у період його цвітіння, який зазвичай відбувається всередині-кінці червня. Важливо спостерігати за деревами і збирати цвіт, коли він ще свіжий і не зів’яв.
  2. Липове листя можна збирати впродовж вегетаційного сезону, коли листя ще зеленого кольору на дереві. Найкраще збирати листя до початку осені, коли в ньому не почали накопичуватися токсини та шкідливі продукти життєдіяльності. Тож оптимально збирати липове листя протягом усіх літніх місяців.

Важливо збирати липовий цвіт та листя з чистих та екологічно безпечних місць, де вони не зазнають забруднення хімічними речовинами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке органічні продукти та чим вони корисні

чай

Чим корисний липовий цвіт

  1. Заспокійливі властивості. Липовий цвіт має чудові заспокійливі властивості і може використовуватися для зменшення тривоги, стресу та безсоння. Він має спокійний та розслаблюючий ефект на нервову систему, допомагаючи покращити сон.
  2. Протизапальні властивості. Липовий цвіт допомагає зменшити запалення в організмі. Не даремно чай із липи п’ють під час кашлю, бронхіту та інших симптомів застуди, грипу.
  3. Антиоксидантні властивості. Липовий цвіт містить антиоксиданти, які захищають клітини організму від пошкоджень вільними радикалами. Це може допомогти зміцнити імунну систему та покращити загальний стан здоров’я.
  4. Експекторантні властивості. Відвари або чай з липового цвіту можуть бути використані для полегшення симптомів кашлю та закладеності носа. Вони сприяють виведенню слизу з дихальних шляхів, полегшуючи дихання.
  5. Заспокійливий ефект на шкіру. Липовий цвіт може бути використаний для заспокоєння та зменшення запалення на шкірі. Він допомагає зняти подразнення, прискоїти загоєння ран та опіків, укусів комах та інших шкірних проблем.

Також відвар із липового цвіту корисно додавати до води, в якій купають малюків. Трав’яна ванна покращить захисні властивості шкіри, зменшить ризик алергії та запалення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Користь глутатіону для здоров’я та детоксикації

плашка

Читайте також