Головна Здоров'я Що таке органічні продукти і чи дійсно вони безпечні для здоров’я?

Що таке органічні продукти і чи дійсно вони безпечні для здоров’я?

mamabook
37 Переглядів
капуста

капустаТвердження «Ми – те, що ми їмо» сьогодні стає дедалі актуальнішим. Базові основи здоров’я – це якісне харчування. І важливо не лише вміти грамотно планувати збалансований раціон, але й обирати безпечні продукти харчування. Масове використання пестицидів та ГМО-культур у сучасному сільському господарстві спровокувало хвилю автоімунних захворювань, онкології, проблем із травленням. Тож вибір екологічно чистих та безпечних продуктів – відповідальність кожного. Подбайте про здоров’я своєї родини, зробивши акцент на органіці. Ви можете дивитися тут корисні статті та дослідження про вплив органічних продуктів на організм. Ми ж розповімо, що називають органічних сільським господарством і які вимоги висуваються аграріям, які отримують органік-сертифікати.

Що таке органічні продукти

Це та види продуктів, які вирощуються або виробляються відповідно до стандартів органічного сільського господарства. Воно забов’язане використовувати методи вирощування, де не задіюють штучні хімічні добрива, пестициди, гормони росту та генетично модифіковані організми (ГМО).

Органічні продукти можуть бути пов’язані з такими категоріями:

  1. Органічна харчова продукція. Це рослини, які вирощуються без використання хімічних добрив, пестицидів та інших штучних речовин. У випадку тваринних продуктів (м’ясо, молоко та яйця), птахи чи худоба повинні вигодовуватися органічною кормовою базою без ГМО. Також всі тварини повинні бути на вільному випасі, а не сидіти в клітках чи тісних приміщеннях.
  2. Органічна косметика. Вона містить натуральні і органічні інгредієнти, позбавлена штучних консервантів, барвників, ароматизаторів та інших хімічних речовин, які можуть бути потенційно шкідливими для шкірного покриву.
  3. Органічний текстиль. Виготовляється з природних рослинних волокон. Це бавовна, льон, шовк чи волокна тваринного походження, тобто органічна вовна.. У процесі виробництва не використовуються хімічні обробки та барвники, що можуть бути шкідливими для навколишнього середовища та людського здоров’я.

корова

Яке насіння використовується в органічному сільському господарстві

Важливо знати, що весь посівний матеріал перевіряється. І той, що на складах, і той, що вже засіяний у полі. В сучасному органічному сільському господарстві використовується насіння, яке відповідає принципам натурального та безпечного вирощування.

Пр-перше, насіння повинно бути натурального походження. Заборонено висаджувати рослинні ГМО-культури. У багатьох країнах існують організації, які здійснюють сертифікацію органічного насіння. Це означає, що насіння було вирощене відповідно до стандартів органічного сільського господарства і не було оброблене хімічними препаратами.

Зазвичай фермери збирають та збергіають власне насіння з рослин, які вони вирощують. Це сприяє збереженню місцевих сортів рослин і пристосованих до умов росту. Тому культури стійкі до морозів, надмірної спеки чи дощів, потребують менше втручань у процесі вирощування.

спаржа

Що перевіряють для отримання сертифікату органік

Процес сертифікації органічної продукції є тривалим та складним. Це декілька етапів та постійного контролю зі сторони інспекторів. Організація, яка видала органік-сертифікат, регулярно перевіряє діяльність фермерів. Що обов’язокво тестують:

  • якою водою поливають рослини (вода повинна бути фыльтрованою та безпечною);
  • чим годують тварин;
  • які добрива застосовують;
  • в яких приміщеннях, в яких умовах зберігають корм, насіння чи готову продукцію;
  • який склад грунтів.

До речі, подати на отримання сертифікату фермер може лише після 3 років органічного вирощування. Цей час є гарантією, що земля відпочила, оновилася та може бути придатною для безпечного оброблення та застосування.

Читайте також