Головна Здоров'я Коли потрібно викликати педіатра: 5 симптомів, які не можна ігнорувати

Коли потрібно викликати педіатра: 5 симптомів, які не можна ігнорувати

mamabook
134 Переглядів

Лікарі нагадують: будь-яке захворювання та проблему зі здоров’ям практично завжди легко вирішити, якщо пацієнти вчасно звернулися за допомогою. Особливо це актуально, коли йдеться про здоров’я дитини. Адже малюк найчастіше навіть не здатен пояснити свій стан та озвучити скарги. Тому батьки повинні вчасно реагувати на зміни в поведінці та самопочутті дитини.

Наш сайт Mamabook підкаже, які симптоми категорично не можна ігнорувати.

Висока температура тіла

Цей симптом пов’язаний із величезною кількістю патологій – від звичайної застуди до апендициту. Підвищення температури є нормальною фізіологічною реакцією організму на зміни стабільності внутрішнього середовища. Матусі часто тримають в домашній аптечці засобі, які дозволяють знизити температуру тіла в малюка. Але якщо прийом дитячих жарознижуючих засобів, очисна клізма, активне пиття теплих трав’яних чаїв не допомагають, то потрібно звертатися за професійною допомогою.

Адже висока температура – ознака інтоксикації, прибрати яку в домашніх умовах дуже складно. Є великий ризик виникнення в дитини багатьох ускладнень.

Коли висока температура небезпечна:

  • Якщо жарознижуючі засоби не діють.
  • Якщо температура 39 та вище тримається понад 12 годин.
  • Якщо до високої температури приєднуються інші небезпечні симптоми інтоксикації (запаморочення, діарея, рвота).

Нерідко висока температура в дітей є наслідком не вірусних інфекцій, а харчовим отруєнням. Батьки можуть лікувати дитину від застуди, помилково доводячи організм до стану сильного зневоднення.

грип

Травми, порушення цілісності шкірних покривів

Діти дуже активні в будь-якому віці. Тому їх часто супроводжують травим різних частин тіла: порушення цілісності кісток, удари в зоні голови, очей, опіки. Особливо небезпечними є травми голови. Дуже важко оцінити зі сторони чи зі слів дитини, наскільки сильними були удари, падіння. Нерідко струс мозку проходить у прихованій формі, а такі травми мають наслідки для фізичного, розумового розвитку дитини. Тому обов’язково потрібно викликати лікаря та перевірити стан дитини.

При укусах тварин, комах

Такі ситуації небезпечні розвитком гострих алергічних реакцій, а також потраплянням отрути в дитячий організм. Укуси також вимагають огляду та грамотного оброблення пошкоджених ділянок.

Комар

Присутність чужорідних тіл

Ще одна поширена проблема. Нерідко невинні дитячі ігри закінчуються попаданням чужорідних тіл у горло, ніс, вуха. Необхідна екстрена евакуація сторонніх предметів, а також оцінка стану малюка. Тільки лікар зможе визначити, чи немає прихованих пошкоджень на слизовій, у слухових каналах.

Біль невідомого походження

Дуже небезпечно давати знеболювальні препарати дітям. Дитина не здатна чітко описати тип болю та його локалізацію. У такому випадку легко сплутати симптоми та вчасно не розпізнати серйозну загрозу для здоров’я. Також прийом знеболювальних ускладнює діагностику. Тому будь-який сильний біль, особливо тривалий, вимагає звернення до лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як лікувати горло в немовлят

Читайте також