Головна Школярі Казки, оповідання про Великдень українською мовою – велика підбірка

Казки, оповідання про Великдень українською мовою – велика підбірка

mamabook
7025 Переглядів
великдень

великденьВеликдень – шановане українське свято, яке дуже полюбляють дітки. Адже великодні традиції завжди дуже цікаві для малят. Це і створення писанок з крашанками, виготовлення пасхального декору, бої яйцями на міцність, освячування великоднього кошика разом із батьками тощо.

Наш сайт Mamabook підготував цікаву, пізнавальну підбірку тематичних казок та оповідань про Великдень від українських авторів.

 

Казка “Як одна писанка весь світ звеселила”

УРИВОК: Наталя вмивалася не так, як завжди: помилася водою та милом, а потім ще й писанку взяла, умочила її у воду, а тоді личко нею потерла. Вона вже давно знала, що перший раз на Великдень треба писанкою чи крашанкою вмиватися. Хто писанкою на Великдень умивається, той завжди буде рожевенький і здоровий!

 

Великодня казка-оповідання “Українська писанка”

УРИВОК: У сінях стояла велика миска із яєчками.
– Нас усіх з’їдять люди, – басом сказало найбільше яєчко.
– І це добре, – обізвалися інші. – Люди матимуть із нас користь.
– Але я все-таки найкраще з-поміж вас, бо я – найбільше! – не вгавало велике яєчко.

 

Великодня казка-оповідання “Вербова гілка”

УРИВОК: Нелегку зиму пережила молоденька вербиця. Цілу зиму вітрюган намагався зламати її гілочки, дув щосили і пригинав до землі, але вона не здавалася, гнулася, жалібно змахувала руками-гілочками, та не ламалася.

 

Великодня казка “Пригода писаночки”

УРИВОК: Коли прийшов Великдень, задзвонили дзвони, подарувала мати Орисі гарну писанку. Квітками, чічками, барвними олениками розмальовану. Подякувала Орися, завинула писаночку в шовкову хустинку та пішла з батьками до церкви.

 

Великодня казка “Писанка”

УРИВОК: Бабуня Марія поклала яйце в решето до таких же, як воно, білих та кругленьких.
Тоді розтопила ярого воску:
– Ходи-но, Івасику, писанки писати!

 

Казка для дітей “Великоднє диво” українською мовою

УРИВОК:  Щороку гноми з Маленькою Феєю розмальовують писанки. Це вже стало гарною традицією. Адже на Великдень усі вітають один одного зі святом і дарують писанки. А ще вірять, що вони охороняють від злих сил. Так і цього року всі зібралися у Мудруновій хатці, щоб разом розписувати яйця.

 

Казка для дітей “Перший Великдень Курчатка-Жовтенятка”

УРИВОК:  — Весна прийшла! Весна прийшла! — зацвірінькав на плоті Воробчик-Молодчик.
— А ти звідки знаєш? Ну, звідки знаєш? — квікнуло Курчатко-Жовтенятко і здивовано подивилося на Воробчика-Молодчика. — Дивись, ще снігом навколо припорошило.

 

Великодній мультик-казка для дітей “Загублена писанка”

УРИВОК: Як цікаво розповісти діткам про Великдень та традиції свята, зокрема – про розфарбовування яєць? Звичайно ж, у простій та зрозумілій для діток формі – через мультики та казки. Дивіться гарну анімацію разом із дітьми.

 

Великоднє оповідання для дітей “Пасочка”

УРИВОК: Великоднього тижня забіліли всі хати, ніби вбратись у білі сорочки, лишень одна маленька хатка край села стояла як сиротина, без білої одежини… У тій хатці жила бідна вдовиця.

 

Оповідання для дітей “Великодня пригода”

УРИВОК: Іде Параска, вийшла на горбок. А до неї Бровко-песик: скік та скок!
— Куди ідеш та що несеш?
— Несу я паску, писаночки, ковбаску, від батька і від мами, і від мене — несу бабусі Свячене.

 

Повчальне великоднє оповідання “Липова паска”

УРИВОК: Жили собі на світі два брати. Один багач, другий бідняк. Багач мав багато землі, лісів, худоби й усілякою добра, що навіть цісар йому заздрив. А бідний мав хатку з одним вікном. У цій хатині бідно жила немаленька родина, а їсти було нічого.

Читайте також