Головна Школярі Ефективні дидактичні ігри на уроках математики для учнів 5-7 класів

Ефективні дидактичні ігри на уроках математики для учнів 5-7 класів

mamabook
7726 Переглядів
олімпіада

олімпіадаІгрова форма навчання залишається актуальною та ефективною навіть для учнів середніх класів. Довести, що математика також може бути цікавою, допоможуть дидактичні ігри. Наш сайт Mamabook підготував корисну підбірку для педагогів.

ЗНАЙДИ ПОМИЛКУ

Перед початком уроку запишіть на дошці приклади, серед яких є навмисно допущена помилка. Для зручності ці приклади можна підготувати заздалегідь та продемонструвати за допомогою проектора. Викликається учень, завдання якого – не лише знайти помилку, але й обгрунтувати свій вибір.

Приклад такої експрес-гри для учня 5 класу на дії з десятковими дробами:

математика

ГРА «МОВЧАНКА»

Чудовий спосіб, який допомагає задіяти дітей всього класу, але виставити оцінку конкретному учню. Також гра допомагає привернути увагу та дисциплінувати весь колектив.

На дошці розписані завдання для усного підрахунку. Учень озвучує свій варіант. Якщо інші учні з ним згодні, то піднімають зелену картку, не згодні – червону. Ось декілька прикладів для завдань.

Тема «Степінь з натуральним показником»

  • Більше чи менше нуля: (-3)3; (-1)4?
  • Що більше – 25 чи 52?
  • Яке з цих чисел (2; -2; 3 чи -3) є коренем рівняння: x3= -8; x4=81?
  • При якому значенні Х правильно є рівність: (34)x = 810; 82x= 512?

 

ГРА «СХОДИНКА»

Грають 2 команди. На дошці намальовані 2 сходинки з указанням чисел та дій над ними. Члени команди виходять по одному до дошки та виконують лише 1 дію. Далій йде наступний. Він може виправити помилку попереднього учасника, якщо вона допущена, або ж виконати наступну дію на підрахунок. Перемагає команда, яка першою опиняється на верхівці драбинки.

ГРА «РИБАЛКА»

З картону потрібно вирізати декілька рибинок. На кожній з них записати 5 прикладів на обчислення. Із запропонованих прикладів команда повинна «виловити» з відповідями, наприклад, 100, а інша команда – шукає прикладі із відповідями, наприклад, 140.

ГРА «НЕ БОЮСЯ»

Чудова дидактична гра на тему «Ознаки подільності чисел». Грає група з 10 дітей. Учні по порядку (парта за партою) рахують, наприклад, до 30. Кожного разу вчителем задається нова умова гри. Одного разу – це пошук чисел із подільністю на 3, іншого – на 5.

Як грати? Діти розпочинають лічбу і по черзі називають число. Але якщо воно ділиться без залишку на 2, 3, 5, 7 тощо, то потрібно озвучити не число, а фразу «Не боюся!». Дитина, яка помилилася, вибуває з гри. Гра розпочинається спочатку з пошуком нових чисел. Перемагає учень, який залишився єдиним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 учительських лайфхаків, які допоможуть покращити ефективність навчання

Читайте також