Головна Релакс Емоційне вигорання у студентів: 3 способи його подолати

Емоційне вигорання у студентів: 3 способи його подолати

mamabook
470 Переглядів
зно 2020

зно 2020

Студенти, які їдуть навчатися за кордон, – з особливим мисленням. Вони обирають не лише знання, але й іншу мову, нову країну, незнайомий культурний простір. Усе це може стати не лише причиною для нового позитивного досвіду, але й розвитку стресу. І до цього слід бути готовим заздалегідь.

На емоційний стан студента можуть вплинути не лише виснажливі сесії, але й серйозні очікування батьків, високі вимоги від професорів і власні далекоглядні перспективи. Усе це в комплексі може спровокувати так званий синдром student burnout – так званий стан емоційного занепаду.

Що таке студентське вигорання

Цей термін досі не вивчений до кінця. Проте сьогодні експертні психологу називають основні симптоми, що проявляються у кожної людини індивідуально. Найчастіше студенти в період емоційного вигорання мають такі симптоми:

  • неспроможність концентрувати увагу;
  • розумова та фізична втома;
  • зниження продуктивності;
  • затяжний депресивний стан, тривожність;
  • відсутність мотивації у навчанні.

зно

Хто в групі ризику?

Найчастіше емоційне вигорання фіксують у студентів-achievers, які патологічно бояться поразки та завжди прагнуть отримувати найвищі бали. Їхня особиста планка піднята так високо, що будь-які незначні поразки стають причиною сильних хвилювань, хронічного стресу, безсоння.

Проте це не єдина категорія учнів, які можуть зіштовхнутися з проблемою вигорання. Навіть студенти, які навчаються посередньо, не здатні тривалий період витримувати велику конкуренцію, напружений графік навчання. Дехто комплексує через перебування в новому середовищі.

студент

Як впоратися з емоційним вигоранням

Цей синдром лише розпочинається з психологічного дискомфорту. А згодом приєднується й фізичні симптоми: часто нудить, паморочиться голова, від постійних спазмів болить живіт, порушуються графік сну та активності.

Найкраще в боротьбі з емоційним вигоранням працює комплексний підхід. Ці поради допоможуть студентам самостійно здолати важкий психологічний стан та не поглиблювати його.

3 прості та ефективні способи здолати вигорання:

  • Фізична активність. Достатньо 20-30 хвили активності тіла щодня, аби підтримувати психіку в чудовому стані. Обирати можна будь-які цікаві для себе формати. Студентам легко даються біг, тренажерний зал, воркаут.
  • Вдячність. Психологи радять розпочинати кожен ранок із слів вдячності. Ще лежачі в ліжко, потрібно заплющити очі та подумки перерахувати, за що ви можете бути вдячні в своєму житті. Приміром: «Дякую за живих батьків», «Дякую за можливість навчатися в престижному закладі» тощо. Виконувати цю практику слід щоденно. Під час подяки наша підсвідомість налаштовується на позитивний лад, що допомагає зустріти новий день із надією.
  • Захоплення. Будь-яка цікава справа дає мотивацію, гарний настрій. Це завжди привід до чогось прагнути та вдосконалюватися. Чимало хобі дає можливість психологічної розрядки, що дуже важливо в умовах важких студентських буднів.

Читайте також