Головна Школярі Ефективний спосіб визначити жертву булінгу анонімно: досвід американських учителів

Ефективний спосіб визначити жертву булінгу анонімно: досвід американських учителів

mamabook
7040 Переглядів
булінг

Булінг

Слово «булінг» уже активно вживається в шкільному лексиконі. Українською мовою означає «цькування». Сучасні діти відрізняються особливою байдужістю та жорстокістю. І в них є дуже гарний інструмент для булінгу – соціальні мережі. Як учителям вчасно розпізнавати жертв булінгу в класах?

Наш сайт Mamabook розповість про простий метод, який практикує американська вчителька Кеті Піт. Завдяки своїй простій методиці вона вже стала популярною в соцмережах, її пораду використовує чимало вчителів з різних країн.

Принцип методу

Щоп’ятниці Кеті Піт проводить анонімне анкетування серед своїх учнів. Вона просить відповісти лише на 2 простих запитання:

  • Запитання 1. Назви 4 однокласників, із ким ти хотів би посидіти за партою наступного тижня.
  • Запитання 2. Напиши ім’я учня, який цього тижня найбільше виділявся в класі.

Чому метод працює

Діти спокійно відповідають на запитання, не підозрюючи справжню причину анкетування. По-перше, вони це роблять анонімно, тому немає чого приховувати. По-друге, вважають, що вчителька дійсно хоче врахувати їхні побажання та розсадити краще на наступному тижні.

булінг

Що дає опитування

Кеті Піт – учитель математики. Тому це опитування дає їй прості статистичні дані, які не важко підрахувати. Щотижня вона складає список дітей, з якими ніхто не хоче сидіти – їх жодного разу ніхто не згадав. Також визначає явних лідерів, до думки яких можуть прислуховуватися в класі.

Визначивши самотніх дітей, учителька починає приділяти їм більше уваги. Також інформує психолога школи. Метод американської вчительки безпомилково визначає жертв булінгу, яким можна допомогти ще на перших проявах цькування. Адже цікава й інша статистика: несподівано перестають згадувати прізвища учнів, з якими ще в попередні тижні хотіли сидіти за партою. Отже, сталась якась подія – і стосовно дитини розпочався булінг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Онлайн-тест для дітей на тему булінгу

Читайте також