Головна Школярі Цікаво знати: чому лосі та косулі їдять сіль

Цікаво знати: чому лосі та косулі їдять сіль

mamabook
1851 Переглядів
береза
березаУглибині густого лісу завжди можна побачити дерев’яні годівниці, створені для лосів, оленів, косуль.

У них часто лежать великі шматки солі. Туди їх розкладають лісники. Але навіщо лісовим мешканцям їсти сіль?

Наш сайт Mamabook відповість, чому лосі та косулі так полюбляють ласувати солоним.

Сіль для здоров’я

Річ у тому, що сіль корисна для живих організмів. У її складі є цінні елементи. Це натрій, кальцій, хлор, фосфор. Вони необхідні для міцного здоров’я та правильного обміну речовин.

Наприклад, відсутність натрію в їжі погіршує роботу м’язів, клітин нервової системи. Тож без солі у шлунку не утвориться достатня кількість соляної кислоти. Сіль дуже необхідна для водно-сольового балансу кожної клітинки нашого організму.

Якщо лосі не будуть споживати сіль, то в них розпочнуться проблеми з кістковою тканиною. У самців-лосів будуть погано рости роги, а самки можуть народити хворе дитятко.

Лосі, які давно не вживали сіль, стають слабкими, їм важко пересуватися, вони втрачають вагу.

Сіль для хижих тварин

А як же вовки чи лисиці, – запитаєте ви? Хижі тварини, на відміну від травоїдних (яким є лосі та косулі), не потребують пошуку додаткових елементів. Вони їх отримують через кров та м’ясо вбитих тварин. А от лосі їдять лише мох, ягоди, гілки, траву, гриби. Тож сіль їм дуже необхідна.

лось

Як же обходилися лосі без лісників?

Тварини змушені шукати природні солонці. Це місця, де сіль виходить на поверхню землі. Інколи лосям чи косулям доводиться пройти десятки кілометрів, аби знайти солоний грунт. На жаль, із агресивною діяльністю людини екосистеми порушуються. Змінюється склад грунту, висушуються озера, міліють річки, а площа лісів зменшується. Тож тваринам сьогодні майже не залишилося місць для пошуку природних солонців. І лісники допомагають залишатися мешканцям лісу здоровими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фото: тварини, які назавжди зникли на планеті за останні роки

плашка

Читайте також