Святий Миколай – покровитель дітей, сиріт, мандрівників, водіїв, моряків. День Миколая Чудотворця ми відзначаємо 19 грудня. Здавна слов’яни відзначали це свято з особливою пошаною та розмахом. На Святого Миколая слід молитися, подавати милостиню. А дівчата традиційно ворожили на свято на свого судженого. Наш сайт Mamabook підготував підбірку цікавих народних прикмет, пов’язані із днем Миколи Чудотворця.
– Вважалося, що з настанням свята Миколая Чудотворця розпочинається справжня зима, а осінь здає свої позиції.
– День святого Миколая – це останній день у році, коли потрібно роздати всі борги. Якщо цього не зробити, то в новому році сім’я буде бідувати.
– Якщо до свята пішов сніг, то зима буде морозною і суворою. Якщо холодно, то і весь сезон буде холодним, а якщо тепло, то зима буде ясною і без сильних морозів.
– На день Миколая Чудотворця прийнято миритися, при цьому примовляючи: «На Миколая клич товариша, клич і ворога, обидва будуть друзі».
– На свято господар будинку повинен першим обійти свій двір – інакше в наступному році буде біда. Тому на Миколая чоловіки намагалися підніматися якнайраніше і оглядати весь двір.
– Іній у день Миколая символізує багатий та врожайний рік.
– Який день на Миколу зимового, такий і на Миколу літнього (22 травня).
– Як на Миколу піде дощ, то буде врожай на озимину.
– Якщо морозний день, то на великий урожай хліба й городини.
– Скільки дає день Миколая снігу, стільки буде трави на Миколу теплого.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 10 дитячих віршиків про Святого Миколая