Головна Світ мами Чим займається лікар-сексолог і коли до нього слід звернутися

Чим займається лікар-сексолог і коли до нього слід звернутися

mamabook
70 Переглядів
пара

пара

Розмова про інтимне життя навіть для багатьох сучасних людей залишається певним «табу». На цю тему рідко хто може розмовляти відверто, не криючись. Тож і не дивно, що навіть у подружньої пари після років спільного проживання залишаються невирішені питання чи проблеми інтимного характеру. Якщо ви не можете поговорити відверто про особисте, то варто звернутися до фахівця. Адже сексологія – це один із напрямків сучасної медицини, тож існують лікарі, які здатні допомогти в таких непростих ситуаціях.

Чим займається сексолог

Лікар-сексолог – це фахівець, який спеціалізується на вивченні та терапії проблем, пов’язаних із сексуальним здоров’ям людини. Цей спеціаліст має глибокі знання про анатомію, фізіологію та психологію стосунків та сексуального життя. Зазвичай лікар поєднує в своїй практиці відразу декілька медичних напрямків. Тож сексолог також може працювати як сімейний психолог, а також психотерапевт.

Основні аспекти роботи лікаря-сексолога:

  1. Діагностика та оцінка сексуальних проблем. Лікар-сексолог проводить спеціалізовані консультації для встановлення діагнозу щодо сексуальних дисфункцій та таких можливих проблем, таких як еректильна дисфункція, аноргазмія, низький сексуальний потяг, проблеми з оргазмом.
  2. Лікування сексуальних проблем. Фахівець розробляє та рекомендує план лікування для пацієнтів з сексуальними дисфункціями. Окрім медикаментозних методів, застосовується психотерапія. Також сексолог може направити пацієнта до інших спеціалістів, аби вирішити проблеми зі здоров’ям на рівні фізіології. Сексолог може працювати в тандемі з ендокринологом, гінекологом, урологом.
  3. Психологічна підтримка та консультації. Лікар сексолог надає психологічну підтримку пацієнтам, які зіштовхуються з емоційними аспектами сексуальних проблем. Він може проводити індивідуальні або партнерські консультації.
  4. Рекомендації зі змін в способі життя. Консультація сексолога в Києві буде корисною пацієнту, який хоче отримати фахові поради щодо змін в способі життя, які сприяють покращенню сексуального здоров’я. Це може включати здорове харчування, фізичну активність та управління стресом.
  5. Популяризація сексуального здоров’я та освіта. Сексолог працює над популяризацією сексуального здоров’я та надає освіту пацієнтам щодо здорового інтимного життя.

Лікар-сексолог є ключовим фахівцем для тих, хто шукає медичну допомогу та консультації з питань сексуального здоров’я та стосунків.

зрада

Як проходить прийом у сексолога

Прийом у сексолога є конфіденційним і спрямований на допомогу пацієнту у вирішенні сексуальних проблем та покращенні якості його особистого життя. Перша сесія розпочинається зі співбесіди, де лікар створює довідку про пацієнта, включаючи його анамнез, історію інтимних стосунків, фіксує можливі психологічні травми.

Під час зустрічі відбувається обговорення сексуальних проблем та питань. Пацієнт має можливість відкрито обговорити все, що турбує його в інтимному житті.  Це може включати питання про дисфункції, зміни в сексуальних потягах, стосунках тощо. Якщо ви соромитеся зустрічатися із фахівцем віч-на-віч, то можна поставити запитання психологу онлайн. Так буде значно легше розмовляти про свої проблеми відверто, не криючись.

Також лікар аналізує надану інформацію та встановлює діагноз. Це може включати проведення додаткових тестів або консультацію з іншими спеціалістами. Після прийому сексолог розробляє індивідуальний план лікування та надає конкретні рекомендації для подолання проблем інтимного характеру.

Важливо мати на увазі, що спілкування з лікарем сексологом є конфіденційним, а пацієнт повинен відчувати зручність та відкритість під час консультацій.

психолог

Чим може допомогти сексолог подружній парі

  • Розуміння сексуальних проблем. Сексолог допомагає подружжю зрозуміти базові причини їхніх інтимних проблем.
  • Комунікація та взаєморозуміння. Лікар покращує спілкування між партнерами, сприяючи відкритості, взаєморозумінню та обговоренню сексуальних потреб та бажань.
  • Рекомендації та практичні поради. Сексолог надає конкретні рекомендації та стратегії для подолання сексуальних труднощів та поліпшення інтимного життя подружньої пари.
  • Управління стресом та зміцнення стосунків. Спеціаліст надає поради щодо управління стресом, бо це може впливати на сексуальне здоров’я. Він також допомагає підсилити рівень довіри та покращити якість спільного життя.
  • Профілактика та освіта. Сексолог надає інформацію про безпеку сексу, контрацепцію, захист від інфекцій, статевих хвороб та інші аспекти сексуального здоров’я.

Звернення до сексолога спільно з партнером може допомогти подолати труднощі та створити здорове та задовільне інтимне життя. Сімейна психотерапія завжди йде на користь двом партнерам та дозволяє зблизитися, позбутися страхів та незручних моментів.

Читайте також