Головна Здоров'я Чим шкідливий зелений чай?

Чим шкідливий зелений чай?

mamabook
195 Переглядів
Чай

ЧайРозмови про зелений чай завжди мають позитивний лад. Численні публікації розповідають про корисні властивості зеленого чаю. Проте, як і в кожного продукту, у чаю є зворотний бік. Навіть корисні продукті, які є ліками, завжди мають протипоказання та побічні ефекти.

Тож чим може нашкодити зелений чай?

Напій містить у своєму складі кофеїн. А це речовина, яка вважається природним стимулятором. Тож регулярне вживання зеленого чаю здатне підвищувати артеріальний тиск.

Тому дотримуйтеся простих правил:

  • Не варто пити більше 2 чашок на день (а гіпертонікам – не можна більше 1 чашки).
  • Не пийте концентрований зелений чай, намагайтеся заварювати достатньо слабкий.
  • Не вживайте зелений чай у другій половині дня – це може стати причиною безсоння.

Посилення стресу

Зелений чай – не той напій, якій розслабляє. Навпаки, він тонізує завдяки великому складу танінів. Чим якісний сорт зеленого чаю, тим більша від напою тонізація. Як результат, регулярне вживання зеленого чаю призводить до підвищення гормонів стресу: адреналін, кортизол, норепінефрин.

вікно

Блокування заліза

Людям, схильним до анемії, аби таким, які вже мають це захворювання, не слід вживати зелений чай. Напій блокує засвоєння заліза. Тож головна порада лікарів – не вживати зелений чай відразу після їжі. Зачекайте 1,5 години, доки пройде перетравлення їжі, а залізо вільно засвоїться організмом.

Дія дубильних речовин

У зеленому та чорному чаях дуже багато дубильних речовин. Їхня дія у багатьох людей викликає схожі симптоми: нудота, проблеми зі шлунком, сухість у роті.

Тож не варто применшувати корисні властивості зеленого чаю, але завжди вживайте цей напій у межах дозволеної денної норми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 найкорисніших продуктів світу, які ви не вживаєте 

плашка

Читайте також