Крепатурою називається синдром відкладеного м’язового болю. Тому крепатура проявляється лише через 24 години після тренування та наростає ще через 36 годин – на другий день після фізичної активності.
Наш сайт Mamabook дає роз’яснення, чому виникає крепатура.
Причини появи болю в м’язах дві. По-перше, після інтенсивного фізичного навантаження у м’язах накопичується молочна кислота у великій кількості. Вона провокує біль. Полегшити біль можна за допомогою гарячого душу та розігріваючого масажу в зонах, де найбільше відчувається біль.
Друга причина крепатури – це численні мікророзриви м’язових волокон. На їхнє відновлення та загоювання йде понад 2 доби, тому і біль найбільше відчувається саме в цей період.
У людей, які тренуються регулярно, м’язи стають більш еластичними, розриви відбуваються у меншій кількості. Тому і крепатура після тренувань буває крайнє рідко. Це проблема для новачків у спортивному залі. І якщо ви новачок, то перші 2 тижні вам потрібно займатися спортом у полегшеному режимі. Завдяки цьому вам вдасться знизити ризик травм і появу сильної крепатури.
До речі, навіть гарно підготовлені спортивні люди після пауз по поверненню в тренажерний зал знову починають відчувати сильну крепатуру. І цей синдром пройде лише через 2 тижні регулярних тренувань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мої поради новачкам у тренажерному залі
Украинский сайт для родителей и детей Mamabook.com.ua.
Копирование материалов разрешено только с открытой ссылкой на наш портал!