Головна Здоров'я Чому від часнику болить живіт?

Чому від часнику болить живіт?

mamabook
247 Переглядів
часник

часник

Незважаючи на численні корисні властивості часнику, він вважається агресивним продуктом харчування. І протипоказаний при багатьох захворюваннях. Наш сайт Mamabook розповість, з чим може бути пов’язаний біль у шлунку чи животі після вживання часнику.

Чому з’являється біль

По-перше, часник містить сполуки, які можуть подразнювати стінки шлунка та спричиняти відчуття болю, дискомфорту. Деякі люди можуть бути більш чутливими до цих сполук, ніж інші, тому вони можуть реагувати на сирий часник, але добре переносити продукт після термічного оброблення.

По-друге, споживання великих кількостей часнику може призвести до збільшення кислотності в шлунку. Це може спричинити відчуття печії в грудній порожнині або біль у животі.

По-третє, часник може спричиняти утворення газів у шлунку та кишечнику, що також може призвести до болю, метеоризму.

Якщо біль у животі після споживання часнику є частим та сильним, можливо, варто зменшити його кількість в своєму раціоні або уникати повністю. Крім того, рекомендується споживати часник разом із калорійною їжею, щоб зменшити подразнення шлунку, і уникати його споживання перед сном, оскільки це може спричинити рефлюкс кислоти в стравохід. Найкраще їсти сирий часник зі скибкою хліба, м’ясними стравами, авокадо.

Якщо біль у животі триває довше, ніж декілька годин після споживання часнику або він супроводжується іншими симптомами (блювота, діарея), слід звернутися до гастроентеролога.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікування тромбофлебіту

диарея

Кому не можна їсти часник?

Є декілька категорій людей, яким слід уникати споживання сирого часнику.

  1. Люди з хворобами шлунка і кишечнику: гастрит, виразка, коліт, хвороба Крона. Ц
  2. Люди, що приймають деякі ліки. Часник може взаємодіяти з такими лікарськими препаратами, як антикоагулянти (приміром, “Варфарин”), що роблять кров менш здатною до згортання. Якщо ви приймаєте ці ліки, зверніться до свого лікаря, щоб дізнатися, чи можна споживати часник. Адже часник розріджує кров, тож лише посилить розрідження крові, що може бути небзпечним та провокувати внутрішні кровотечі.
  3. Люди з гіпотонією. Часник знижує кров’яний тиск, якщо вживати його регулярно.
  4. Люди з індивідуальною підвищеною чутливістю до часнику. Іноді люди можуть відчувати біль у животі, запаморочення та інші неприємні симптоми після споживання часнику. Це може бути пов’язано з підвищеною чутливістю до сполук, які містяться в часнику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Печія від алкоголю

плашка

Читайте також