Головна Здоров'я Що робити, якщо з’явилася печія від алкоголю?

Що робити, якщо з’явилася печія від алкоголю?

mamabook
78 Переглядів
тонзиллит

текила

Печія майже завжди пов’язана з продуктами, які ми вживаємо. Найчастіше неприємні відчуття в шлунку, печіння та гіркоту в стравоході, горлі, люди відчувають після застілля. Сприяє цьому жирна їжа, алкогольні напої та переїдання загалом. Як виникає печія від алкоголю, та що робити, щоб позбутися цього неприємного симптому?

Печія від алкоголю: симптом чи захворювання

Печією люди називають стан, коли відчувають в грудному відділі стравоходу:

  • важкість;
  • печіння;
  • дискомфорт;
  • біль.

Всі ці неприємні симптоми викликані тим, що в стравохід потрапляє шлунковий сік. Зазвичай він не виходить за межі шлунку, тож стравохід починає гостро реагувати на незвичну агресивну рідину, що потрапила до нього. Найчастіше відчувається печія після алкоголю, гострої та жирної їжі.

Коли ШКТ повністю здоровий, печія може бути спричинена переїданням чи надмірною кількістю жирної їжі. При переїданні м’язи стравохідного сфінктеру не можуть впоратись, вміст шлунку потрапляє в стравохід. Коли ж людина вживає забагато жирної їжі, кількість та кислотність шлункового соку підвищується, відбувається його закид у стравохід.

Причина, чому виникає алкогольна печія проста: спирт є агресивним середовищем. Шлунок реагує на нього підвищенням секреції шлункового соку. Не важливо, вживаєте ви келих легкого вина чи міцний алкоголь. Все одно відбувається подразнення нервових закінчень шлунку.

Симптоми печії

Якщо після вживання алкоголю ви відчуваєте:

  • голод, хоча нещодавно поїли;
  • пекучій біль, важкість в області грудної клітини;
  • здуття живота, важкість в шлунку.

Це все ознаки печії. Необхідно якнайшвидше прийняти міри, щоб знизити рівень кислоти та прибрати неприємні симптоми.

тонзиллит

Жувальні таблетки Ренні від печії

Якщо випадки печії поодинокі і трапляються лише на фоні переїдання та вживання алкоголю, додаткова діагностика та складне лікування не потрібні. Достатньо усунути причини підвищення рівню кислотності. Швидко зробити це допоможуть жувальні таблетки Ренні від Байер. Цей засіб відноситься до антацидів, що швидко нейтралізують соляну кислоту.

Пацієнт може самостійно купити жувальні таблетки Ренні без рецепту та вживати їх згідно з інструкцією, щоб позбутись неприємних симптомів печії. Жувальні таблетки в зручній формі мають приємний смак (апельсин, м’ята або ментол) та швидко полегшують стан при печії.

Але варто пам’ятати, що печія після вживання алкоголю може бути симптомом захворювання ШКТ. Якщо приступи печії повторюються регулярно, стають важчими, може знадобитись додаткова діагностика стану шлунку, печінки та інших органів системи травлення.


*Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення МОЗ України: Ренні з ментоловим смаком, №24 UA/7798/01/01 від 22.12.2017; Ренні з апельсиновим смаком, №24 UA/7799/01/01 від 08.11.2017; Ренні без цукру, м’ятні №24 UA/6025/01/01 від 31.01.2017

Читайте також