Головна Світ мами Блог читателя: превращаем обязанности по дому в развивающие игры

Блог читателя: превращаем обязанности по дому в развивающие игры

mamabook
188 Переглядів

ребенок

Мої дітки – Марічка, Дениско та Владуська – моє життя! З їх появою воно набуло сенсу, я знайшла себе як жінка, як мама. Я живу ними, їх життям, їх посмішками, іграми та навіть бійками.

Я по спеціальності педагог. Тому ще коли старша донечка була зовсім маленька, старалась її розвивати: малювали пальчиковими фарбами, складали логічні пазлики ( з маминою допомогою звичайно), ліпили із солоного тіста… Проте з появою інших дітей цей процес трішки потрібно було змінювати, різний вік – різні потреби. Проте я стала помічати величезний інтерес не до іграшок, а саме до тієї роботи, що роблю я. Стала по трішки ненав’язливо залучати їх до процесу і зрозумівши, що так діти ще більше розвивають фантазію, пам’ять, логіку, мислення, тренують моторику пальчиків стали набагато менше тратити на іграшки.

Ось деякі наші ігри:

Вивчаємо кольори. Чому б не почати вивчення кольорів сортуючи білизну для прання? Розкладаємо усе по кольорах у різні миски: дитина вчить кольори, відтінки. Це не займає багато часу, тому дитинці цікаво та весело і робота зроблена. І ні в якому разі не варто сварити, якщо наприклад, сьогодні схотілось положити зелені штанці до червоних, лагідно пояснити що це не правильно і переложити на місце коли дитина не бачить. Розвішування білизни теж можна перетворити на цікаву гру. Варто лише повісити ще один шнурок для дитини, нижче. Якщо на вулиці не хочеться щоб маля впустило мокрий одяг на землю, можна взяти сухий одяг ляльки. Можна запропонувати прищепити прищепочки (для дітей варто вибирати із слабким зажимом). Знову ж попросити подавати усе рожеве, тоді червоне і т.д. Головне не заставляти малюка, а зацікавити, наприклад: «Ти допоможеш мені розвісити білизну, ти ж знаєш що я без тебе не справлюсь, я ж не знаю що треба повісити першим, а що останнім?!» І обов’язково щоразу хвалити, навіть за невдачі та ні в якому разі не критикувати, адже це відіб’є бажання допомагати.

 

ребенокРозвиваємо моторику пальчиків. Ніколи не відмовляю дітям в задоволенні погратись тістом, це ж так цікаво і набагато легше як з пластиліном. Один невеличкий кусочок займає дитину на той час поки я ліплю вареники чи інше. Дозволяю чистити варені овочі, яйця, знімати шкірку з цибулі. В свої 1,5 Влада уже добре справляється із таким завданням. Можна насипати в одну посудину, наприклад, макарони і горох і попросити розділити на дві різні купки. Це дуже корисно для маленьких пальчиків. Раніше доня полюбляла відкорковувати пластикові бутилки та закидала туди квасолинки. Коли ховаємо взуття на зиму можна попросити нарвати бумажки на шматочки. Поки маля шматує папір я встигаю усе перемити та підготовити, а тоді можна і наповнювати. Старші люблять прикрашати страви: тортики, салати та навіть звичайне пюре. Для цього потрібно лише зелень, варення, шматочки овочів. Розвивають моторику та дизайнерські здібності.

Тренуємо ніжки. Уборка з дітьми, а чому б ні? Тряпочка для пилі мамі, тряпочка дитині. І дозволяти тягнутись і до вищих поличок, дитя стає на пальчики та тренує стопу, нагинається із совочком – тренує спинку. Коли складаю одяг, а доня не хоче посидіти сама, ми граємо у поїзд. Беру сорочку, доня чіпляється за мене заду і ми веземо її «Чух-Чух» у шафу.

Орієнтуємось у часі. Як відомо, діти не усвідомлюють часу, для них 5 чи 30 хвилин нічого не говорить. Але можна уже з малечку тренувати відчуття часу. Зараз майже у кожній кухні є техніка з таймером. Тому часто граємо у ігри з його використанням. Наприклад наставляю таймер і кажу: «А ну, чи ми вспіємо начистити картоплі за три хвилинки?». Можна щоразу змінювати час, сьогодні вспіли раніше, завтра спізнились. Також приблизно знаю скільки часу займе та чи інша справа. І коли хтось з дітей приходить і просить погратись із ними, почитати, я наставляю таймер і кажу коли ( через стільки то хвилин) продзвенить дзвінок на мою перерву я прийду.
Звичайно, кожна дитинка – індивідуальність. І якщо мої люблять це робити, не обов’язково це сподобається іншим. Проте спробувати варто.

Автор онлайн-блога: Людмила Самойлова  (Волинська обл. с.Підгайці)

Как стать лучшим автором онлайн-дневников за январь-2014 и получить ценный подарок— читайте здесь. Напоминаем, что каждый месяц наша редакция награждает лучших авторов блогов отличными призами!

ребенок

mamabook.com.ua

Читайте також