Головна Світ мами Блог читателя: любимая легенда о калине

Блог читателя: любимая легенда о калине

mamabook
153 Переглядів

иваПриродній красі нашої країни – не має рівних. Велич гор, краса рік стрімучих, безкрайність полів, дрімучість лісів – все це моя Батьківщина. Славиться наша країна і своїми символами та легендами. Одними із яскравих символів – є верба та калина. Як говорить приказка: ” Без верби та калини – нема України!”. І як може бути по іншому, дві величні рослини гордо прикрашають природу рідної України. У себе в дома я також посадила вербу, нашій вербі вже три рочки, вона гарна та розкішна.

Про ці рослини люди створили легенду, яку навіює смуток, але водночас і величає українських жінок – милих, тендітних, сильних та вольових. Ось і сама легенда…

Це було дуже давно, За ті часи жили собі не тужили в одному селі мати з донькою. Матір величали Вербою, а доньку лагідно звали Калиною. Дівчина було дуже доброю та роботящою. Допомагала всім, хто потребував її допомоги, будь то пташина або тварина, чи деревце. Злим людям це не подобалося, вони жадали нашкодити нашій землі та загубити дівчину.

Одного разу дівчина, допомагаючи природі, стомившись, забажала випити водиці із криниці. Вона хотіла зробити ковток, але почувши звідкілясь голос матері, зупинилась, не пила. Та спрага дуже мучила дівчину і вона вирішила випити. Дівчина не встигнула зробити і ковток, як стала гарним деревцем.

Мати, відчуваючи біду, кинулась наздоганяти доньку та не встигла, Горю матері не було кінця. Посумувавши, вона собою затулила криницю, щоб більше ні хто не зазнав лиха. Схилилася жінка вербою над водою та й по наш час захищає людей і оберігає…

Якщо хтось із вас їв ягідки калини, то бачив насіння – воно має форму серця. Калина дуже лікувальна рослина, отже дівчина Калина і в наш час не забуває піклуватись про здоров’я людей.

Давайте будемо пам’ятати про багатства нашої рідної країни. І завжди оберігати та навчати наших дітей берегти чудову природу рідного краю.

Автор онлайн-блога: Валентина Рябенко

Как стать лучшим автором онлайн-дневников за март-2014 и получить ценные подарки — читайте здесь. Напоминаем, что каждый месяц наша редакция награждает 2 лучших авторов блогов отличными призами!

mamabook.com.ua

Читайте також