Головна Світ мами Блог читателя: как накормить нехочуху – мои маленькие хитрости

Блог читателя: как накормить нехочуху – мои маленькие хитрости

mamabook
160 Переглядів
яблоко

яблокоЗвичайно, в кожній сім’ї є свої маленькі хитрощі для капризуль та нехочух, яких тяжко нагодувати, і наша сім’я не виняток. Найтяжче приходиться з найменшою донечкою, якій лише 10 місяців. Вона у нас «живчик» ще той, постійно кудись спішить і не має часу поїсти.

Трохи легше, коли приходимо голодні з прогулянки, тоді завжди гарний апетит. Проте бути на свіжому повітрі постійно не виходить, то ж приходиться щось видумувати. Тому, коли на вмовляння і пританцьовування вже не реагує, стараємось виловити моменти, коли вона найспокійніша, або створити такі умови, щоб стало дуже цікаво посидіти на місці. Можемо обідати на підвіконні, дивлячись як іде дощ на вулиці. На дивані перед мультиками, на гойдалці. Іноді, навіть вечеряємо, купаючись у ванній. Коли на вулиці гарна погода – беремо обід із собою та йдемо у парк, що поряд із будинком: і довше можна подихати свіжим повітрям, і з’їдається все з великим апетитом.

Я, звичайно, дуже добре розумію, що це неправильно. Дитина повинна бути зосереджена на їжі і не відволікатись на ігри. Проте, на мою думку, якщо не часто звертатись до таких методів, то це все-таки краще, як знервована мама та голодна дитина.

Але поки «НЕХОЧУХА» ще маленький, його можна нагодувати з танцями та піснями. Проте після двох – трьох років йому це стає вже не цікаво. То ж зі своїми старшими дітьми (3 та 4 роки) ми користуємось такими хитрощами.

По-перше, це альтернативний підхід до самого процесу їжі. Помітила, що малі не слухають, коли я говорю просто : «Пора обідати!». То ж стараюсь запитати так: «Тобі в мисочку з кицькою, чи з ведмедиком супчик налити?», або якщо є вибір: «Ти будеш макаронки, чи гречку?». В такому випадку вони не мають як відповісти: «Ні!» і зазвичай згоджуються йти їсти. Також тепер ніколи не кличу їх тоді, коли уже все готове на столі, а стараюсь попереджати заздалегідь: «Діти, через 10 хвилин будемо обідати!». Через деякий час нагадую, що уже пройшло 5 хвилин, потім 3, 2, а тоді уже кличу. В такому разі вони розуміють, що їх ніхто насильно не відволікає від цікавої гри, чи мультфільму і мають час дограти та змиритись з думкою про те, що пора обідати.

Їжа повинна бути в гарному посуді, із дитячим малюнком на дні, який можна побачити лише тоді, коли тарілочка стане пустою. А також страва має бути приваблива на вигляд. Тут мамі потрібно проявити всю свою фантазію. Тому стараюсь завжди викласти із страви рибку, змійку, кицьку, машинку. Це ж набагато цікавіше з’їсти вушко котика ніж просто пюрешку. Головне, щоб це було кожного разу щось інше, і мої діти з нетерпінням чекають обіду: що ж цього разу видумає мама.

Коли бачу, що діти загрались і тяжко буде їх відволікти на обід – пропоную пограти в таку гру. Спочатку я приходжу в гості до них, а тоді запрошую до себе. Звичайно, мама живе на кухні, і вгощає своїх гостей справжніми смаколиками.

Можу також заздалегідь підготувати якийсь сюрприз і говорю: « Тут до мене щойно Гномик (зайчик, лисичка…) приходив, і сказав, що якщо ви швиденько все з’їсте, то на кухні з’явиться сюрприз». Коли тарілочки пустіють, знаходимо чи наклейки, чи нову розмальовку чи щось смачненьке, що нам лишив Гномик.

Іноді можу пожалітись діткам, що ось мені терміново потрібні ці мисочки, а в них кашка, хто б мені допоміг спорожнити!? Мої маленькі помагайчики йдуть на поміч.

І ще одне. Їжа, в яку дитина вклала частинку і своєї турботи та любові, завжди йде на «Ура!». Тому дуже часто готуємо разом. Робимо покупки (іноді перед походом в магазин діти складають свій список, зрозумілий лише їм), разом несемо картоплю з комірчини, миємо моркву, кидаємо цибулинку в каструльку… Можна знайти роботу навіть для найменших. Такого обіду тяжко дочекатись, то ж діти все перепитують, чи ще довго.

Ну й ніхто не відміняв шантажу: «Не з’їси – не отримаєш цукерку(не підеш гуляти, не підеш у гості…), хоча користуємось ним уже в крайніх випадках. Тож терпіння та фантазії вам і ваші дітки проситимуть добавки.

Автор онлайн-блога: Людмила Самойлова

Как стать лучшим автором онлайн-дневников за март-2014 и получить ценные подарки — читайте здесь. Напоминаем, что каждый месяц наша редакция награждает 2 лучших авторов блогов отличными призами!

mamabook.com.ua

Читайте також