Головна Релакс Біорозкладна упаковка – інновація для покращення екології

Біорозкладна упаковка – інновація для покращення екології

mamabook
20 Переглядів
екологія

Picture background

Екологічні тренди стають все актуальнішими, і одним із головних питань цієї сфери залишається правильна переробка побутового сміття. Щороку у світі утилізують понад 2 млрд тонн побутових відходів, і велику частку цієї ваги складають поліетиленові пакети. На їхнє повне розкладання потрібні сотні років, тому пластик завдає серйозної шкоди навколишньому середовищу. Як альтернативу поліетиленовим сучасні виробники пропонують купити біорозкладні пакети, що виготовлені з відновлювальних матеріалів.

Плюси використання екологічної упаковки

Наразі в українській мережі роздрібної торгівлі можна складати товар у біорозкладні пакетики замість пластикових. Зміни пакування і відхід від пластику не випадкові. Вони пов’язані з прийняттям закону «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» (2021). Закон вступив в дію у 2022 році, і його основна мета – зменшити негативний вплив пластикової упаковки на довкілля.

З допомогою біопакетів споживачі пакують одяг, взуття, продукти харчування, комп’ютерну техніку, сміття та відходи. Біокульки сприяють компактному зберіганню товару під час перенесення чи перевезення, захищають речі від бруду, створюють бар’єр для проникнення комах, вологи. Вони доволі герметичні, мають гарну міцність, хоча і не дуже прозорі. Оптимальний варіант використання – це збір рештків їжі під час відпочинку на природі. Спакувавши і закопавши його у землю, можна не переживати про засмічення лісової території.

Досить швидко така інновація стала незамінним супутником нашого життя, чистоти, порядку і головне − дієвим методом боротьби із забрудненням довкілля. Популярність і попит зумовили представлення недорогої екологічної упаковки у досить широкому асортименті у сфері інтернет-торгівлі. Зокрема, можна придбати біорозкладні пакети на сайті виробничої компанії Примапак.

Picture background

Як виробляють біопакети

Виробництво біопакетів ґрунтується на різних технологіях. Саме за ними класифікують пакети і виділяють два основні види:

  • Оксо-біорозкладні. Візуально не відрізняються від звичайних пакетів. Але поверхня покрита особливим складом із солей кобальту, нікелю, заліза. З’єднуючись із повітрям, вони прискорюють процес розкладання до простих органічних речовин. Зазвичай на це потрібно близько пів року.
  • Гідро-біорозкладні. Такий вид пакувального матеріалу призначений для мінімізації шкідливого впливу на навколишнє середовище. Порівняно з традиційним пластиком, біоматеріал під впливом мікроорганізмів, вологи та тепла швидко розкладається без шкідливих наслідків для природи, оскільки для його виробництва використовуються крохмаль і целюлоза. Це одна із головних переваг його використання.

Як правильно вибирати пакети

Біорозкладна продукція продається оптом на офіційному сайті виробника Примапак. Бренд вказує на своїй продукції відповідність стандартам Ok compost Home і OK compost Industrial і надає у відкритому доступі інформацію про правильну утилізацію та терміни розкладання за різних умов.

Читайте також