Головна Здоров'я Ацетон у дитини: які причини та симптоми

Ацетон у дитини: які причини та симптоми

mamabook
213 Переглядів
гастрит

гастритЗнайома багатьом батькам ситуація: у малюка підвищена температура, нудота, інтоксикація, неприємний специфічний запах із рота. Часто такий фізичний стан закінчується викликом швидкої та проведенням кількох годин під крапельницею. Ацетонемія – поширений серед дітей діагноз. Чому виникає ця проблема і як її вчасно розпізнати, читайте в нашій статті.

Причини дитячої ацетонемії

Для нормальної роботи організму постійно потрібна енергія. Зазвичай вона виникає в результаті вуглеводного обміну. Участь у цьому процесі беруть різні цукри (глюкоза, фруктоза, сахароза), каші, злаки. Підвищений ацетон у дитини виникає на фоні різкого зростання потреби організму в енергії, проте вона не встигає утворюватися в необхідній кількості з вуглеводів. У цьому випадку організм розпочинає окислення жирів та білків. Вони також здатні давати енергію, проте в значно меншій кількості. Унаслідок такого окислення в крові розпочинають накопичуватися продукти розпаду – кетонові тіла.

Важливо знати, що кетонові тіла токсичні та фактично отруюють організм дитини. Вони подразнюють слизову оболонку шлунково-кишкового тракту та провокують постійний біль у животі, рвоту. Це призводить до постійного зневоднення та інтоксикації, різкого дефіциту глюкози.

плач

Як вчасно розпізнати підвищення ацентону

Рвоті, що пов’язна з ацетонемією, передує характерний хворобливий стан дитини. Головні ознаки:

  • Втрата апетиту.
  • Постійна апатія, фізична слабкість.
  • Сонливість.
  • Капризність.
  • Скарги на біль у животі (особливо в зоні пупка).
  • Поява неприємного запаху ацетону з рота, від тіла та сечі.

Важливі рекомендації

Якщо ви вперше зіштовхнулися з ацетоном у дитини, негайно зверніться до лікаря. Критичний стан у малюків швидко зростає, адже пов’язаний із накопиченням токсинів в організмі.

У дитячій аптечці рекомендується мати тестові смужки на експрес-виявлення ацетону. Вони допоможуть у домашніх умовах виявити наявність ацетону в сечі та вчасно звернутися до лікаря.

Як скористатися смужками? Опустіть тестер у сечу, а через 60 секунд порівняйте, у який колір змінилося забарвлення смужки згідно тестової шкали. Якщо результат у вигляді +, то це лише початок ацетонемічного синдрому і поки що він виражений у легкій помірній формі. Якщо результат +++, ++++, то не займайтеся самолікуванням, а негайно завезіть дитину до лікарні.

Джерело: сайт “Інформатор”

Читайте також