Головна Здоров'я Гіпергідроз: як зменшити пітливість?

Гіпергідроз: як зменшити пітливість?

mamabook
177 Переглядів
Метелики в крижаних панцирах

668e41cb4ee8b.webp

Чи знайоме вам відчуття дискомфорту, коли людина простягає руку, щоб привітатись, а ви сором’язливо ховаєте свою, оскільки ваші долоні мокрі? Або ж ви неодноразово падали в громадському транспорті, бо ваша рука зрадливо зіслизнула з поручня? Якщо ці ситуації не просто абстрактні приклади, а ваші щоденні реалії, не виключено, що у вас гіпергідроз, або ж надмірне потовиділення.

Для того, щоб з’ясувати, чи дійсно це так, необхідно обов’язково проконсультуватись з лікарем, який поставить точний діагноз. У цій статті ми поговоримо детальніше про те, що таке гіпергідроз та як з ним боротись.

Що таке гіпергідроз?

Гіпергідроз — це патологічний стан, який характеризується надмірним потовиділенням, що перевищує фізіологічні потреби організму для терморегуляції. Основним симптомом цього захворювання є холодний піт, виділення якого є результатом хронічного розладу потових залоз.

Гіпергідроз може бути:

  • локалізованим (він зачіпає лише певні ділянки тіла, найчастіше долоні, стопи, пахви чи обличчя);
  • генералізованим (він вражає все тіло).

Як боротись з надмірною пітливістю?

Існує два основних методи зменшення надмірної пітливості: медикаментозний та хірургічний. Втім, важливо пам’ятати, що план лікування потрібно обов’язково узгоджувати з лікарем і ні в якому разі не вдаватись до самолікування.

  • Нервоблокуючі препарати. Існують певні медикаменти для внутрішнього застосування, які здатні пригнічувати нервові сигнали, що активують потові залози. Такі препарати можуть сприяти зниженню інтенсивності потовиділення у частини пацієнтів.
  • Спеціальні антиперспіранти. У разі потреби лікар може прописати антиперспірант, який містить у своєму складі хлорид алюміній.
  • Креми та серветки. До складу таких засобів входить глікопіролат, і вони доступні лише за рецептом. Крім того, існують серветки, просочені глікопіронію тозилатом, які можуть бути ефективними при гіпергідрозі долонь, стоп та пахвових западин.
  • Ін’єкції ботоксу. Чи знали ви, що ботокс використовується не лише для підтяжки шкіри? Лікування передбачає серію ін’єкцій препарату в уражені ділянки тіла, що блокує нервові сигнали до потових залоз, тимчасово зупиняючи надмірне потовиділення на період від 4 до 6 місяців, після чого процедуру потрібно повторювати для підтримання ефекту.
  • Видалення потових залоз. Це операція, яка передбачає повне видалення потових залоз.
  • Мікрохвильова терапія. Вона передбачає використання спрямованої енергії електромагнітних хвиль для нагрівання і руйнування потових залоз у підшкірному шарі.

Читайте також