Вишиванки вже стали базовим одягом дорослих та дітей. Малюки з народження одягають вишиті сорочки на хрещення, йдуть у них на свята до садочка та школи. Чимало діток носять вишиванки як стильний повсякденний одяг. Адже їх можна легко комбінувати із джинсами та піджаками, спідницями та легінсами. На сайті https://folkmoda.net/dityachiy-odyag/vyshyvanky-dlya-divchatok представлений великий вибір вишиванок для дівчаток – від сорочок з універсальним кроєм та мінімалістичними візерунками до розкішних вишитих узорів.
Дізнайтеся, що слід враховувати при виборі дитячої вишиванки. Яке призначення цього одягу та яким повинен бути матеріал?
Склад тканини
Перш за все, необхідно звертати увагу на тканину, з якої виготовлено вишиванку. Це може бути натуральний матеріал, синтетичне або змішане волокно. Найбільш розповсюджені тканини для виготовлення вишитих сорочок: льон, габардин, поплін, шифон та батист. Вишиванки преміум-класу виготовляються зазвичай із домотканого полотна. Втім для дитини підійдуть і простіші варіанти, наприклад, бавовняні чи батистові вишиванки. Обов’язково зверніть увагу не лише на тканину, а й на якість швів та безпосередньо самої вишивки.
5 переваг вишиванки з бавовни:
- матеріал, що не викликає шкірних алергічних реакцій;
- гігроскопічна тканина, що здатна швидко сохнути;
- витримує численні цикли прання;
- м’яка та приємна тканина на дотик;
- недорогий і доступний матеріал.
Особливості узорів
Що стосується візерунку, то здавна існує три типи орнаментів: геометричний, рослинний та тваринний. Вибір орнаменту раніше залежав від регіону, де ви проживаєте, а також сімейного стану. Чим жінка старша, тим рясніший візерунок на її сорочці. І хоча сучасні українці вже не придають великого значення символізму вишивки, та не слід купувати чи вишивати дівчинці сорочку складним візерунком. Для жінок та дівчаток притаманні вишиті орнаменти на рукавах та горловині. Візерунки можуть бути вишиті як гладдю, так і хрестиком.
Чи повинна бути вишивка ручною?
Звичайно ж при покупці вишиванки ви звернете увагу на те, машинна це вишивка чи ручна. Зазвичай вишиванки ручної роботи значно дорожчі, але різниця не завжди помітна неозброєним оком. Найчастіше використовуються нитки віскозного шовку, акрилові або шовкові.
Слід знати, що машинна вишивка проста в догляді. На відміну від ручної вишивки, яка потребує делікатного прання. Зазвичай ручного. У той час як виріб із машинним візерунком можна класти до пральної машинки.
Для дівчинки краще обрати вишиванку з нашивками. На відміну від вишитої по тканині сорочки, такі нашивки можна пришити до іншої сорочки, якщо дитина виросте з першої. Такий виріб легший у догляді.
Зручність крою
Слід знати, що традиційна вишиванка повинна бути просторою, не заважати рухам. В такій сорочці приємно ходити в теплу пору року, вона дозволяє тілу дихати.
Догляд за вишиванкою не допускає машинного прання, тільки ручне, в прохолодній воді. І хоча раніше вишита сорочка була повсякденним одягом, радимо привчати дівчинку до бережного ставлення до цього елементу гардеробу. Одягайте дочку в неї на свята та урочисті події.