До шестирічного віку дитина дуже добре сприймає нову інформацію на слух. Оскільки вона ще не вміє читати, то перше знайомство з книжками відбувається через комунікацію з батьками. Саме тато чи мама прищеплюють дитині любов до книжок, розвивають її уяву, формують світогляд донечки чи сина. Якщо ви в пошуках цікавих казок українською мовою, то відвідайте сайт https://svit-kazok.info. Тут представлені авторські та народні казки світу, є розділи з дитячими віршиками, скоромовками, пісеньками, розмальовками, загадками та байками.
Чим корисні казки для дітей? Чому читання перед сном – надзвичайно важливе для дошкільнят?
Сімейний ритуал
Цінність родинних стосунків формується через певні традиції. Чим тісніше спілкування батьків із дитиною, тим щиріші ці взаємини і в майбутньому. Час, проведений із тато чи мамою в дитинстві, дуже цінний для малюка. Так формується авторитет і довіра, можливість ділитися своїми думками.
Зниження тривожності
Дитячі психологи рекомендують провести годину до сну в тиші, спокої. Варто скасувати пізній перегляд мультиків чи активні рухливі ігри. Дитячий мозок повинен якісно підготуватися до нічного відпочинку.
Що дає казка перед сном для психіки дитини:
- якісну релаксацію;
- налаштування на глибокий сон і відпочинок;
- зниження відчуття тривоги;
- можливість заснути в присутності батьків без страху.
Вивчення традицій
Через казки підтримується зв’язок поколінь. Приміром, українські казки у легкій, цікавій манері розповідають маленьким слухачам про наших пращурів, прадавні часи. Дізнається дитина і про народні свята, прикмети, навіть якісь історичні події.
Розширення світогляду
Казка – унікальний жанр художнього твору. Адже це не лише цікава, але й повчальна розповідь. У казці завжди відбувається боротьба зла та добра, є позитивні та негативні герої. Дитина обмірковує події, робить власні висновки з почутого. Також дізнайтеся багато нових слів, назв предметів побуту. Із казок можна дізнатися про традиції інших народів світу. Не даремно кажуть, що дітки з гарною ерудицією чули або читали в дитинстві багато казок.
Ранній розвиток
Дізнаватися про навколишній світ дитина повинна значно раніше, ніж навчиться читати самостійно. У дитинстві саме через світ казок батьки стимулюють малюка до нових знань. Цікаві оповідання розвивають допитливість, кмітливість. Уже в дошкільному віці малюк вивчає нові слова та явища, здатен аналізувати почуту інформацію. Особливо цінно розглядати з дитиною книжкові ілюстрації. Це завжди сприяє розвитку дитячої уяви.