Згідно медичної статистики, патології органів дихання стрімко зростають. Щороку фіксують дедалі більше захворювань респіраторної системи, а особливо важким періодом випробування для пацієнтів була коронавірусна інфекція. Тож інгалятори й небулайзери стали звичним портативним обладнанням для домашнього лікування. Вони надзвичайно прості в експлуатації та не потребують особливого контролю. Автоматизовані апарати виконують роботу самостійно – достатньо лише наповнити небулайзерну камеру препаратом та увімкнути прилад. Ви можете купити інгалятор на сайті meda.com.ua. Дізнайтеся, які види обладнання існують і що слід враховувати при застосуванні.
Види інгаляторів
Цей вид приладів має чітку класифікацію. При виборі слід враховувати вік пацієнтів, які будуть користуватися апаратом, а також специфіку захворювань.
Компресійні
Це найпопулярніша модель інгаляторів для домашнього використання. Апарат суміжний із різними видами терапевтичних засобів. Більшість компресійних інгаляторів розроблені таким чином, аби користувач міг задавати параметри розмірів частинок. Це важливо, аби дістатися як до поверхневих, так і глибинних зон органів респіраторної системи. Підійде ця модель і дорослим пацієнтам, і дітям, оскільки часто в комплектації передбачаються спеціальні дитячі маски. Існують і виключно дитячі моделі компресійних інгаляторів з яскравим дизайном, аби діти із задоволенням виконували процедуру.
Моделі з МЕШ-технологією
Цей різновид приладу для інгаляцій має численні переваги. По-перше, вони дуже компактні, тому їх легко брати з собою в дорогу. По-друге, вони дозволяють виконувати процедуру в будь-якому положенні тіла, приміром, у станні лежачння. Це важливо, адже зазвичай респіраторні захворювання пов’язані з м’язовою слабкістю, втратою тонусу та інтоксикацією. Модель МЕШ фактично безшума. Це одна з причин, чому цей тип інгаляторів купують саме для дітей. Серед мінусів можна назвати достатньо високу вартість апарату.
Ультразвукові
Оскільки прилад має великий об’єм резервуару для наповнення ліками, то найчастіше використовуються в умовах стаціонарного лікування. Це найдорожча модель інгаляторів. Вони продукують дуже дрібні частинки аерозолю, що дає можливість ефективно доставляти ліки навіть у важкодоступні зони бронхів, легень. Проте ці інгалятори не моожна застосовувати з метою введення антибіотиків та гормональних препаратів. Тож вони більш цінні як превентивний метод у кабінетах фізіотерапії.
Показання до застосування інгаляторів
Небулайзери вважаються приладами широкого застосування. Це базові апарати при застуді, грипі. Вони допомагають швидко впоратися із такою симптоматикою, як нежить чи кашель різних типів. Уже після першої процедури пацієнт відчуває суттєве полегшення. Це незамінний прилад, коли йдеться про лікування сезонних алергій у дорослих та дітей.
Інгалятори є безпечним методом терапії при астмі, гаймориті. Його використовують як під час лікування, так і з метою профілактики патологій.
Основні протипоказання щодо застосування всіх видів інгаляторів:
- легенева кровотеча;
- бронхіальна астма (особливо в період частих нападів та сильних приступів);
- серцев патології, зокрема ішемічна хвороба;
- отит внутрішнього відділу вуха;
- деякі захворювання вестибулярного типу (неврит слухового нерву, лабірінтопатія).