Ми постійно заглядаємо у внутрішні процеси, пов’язані з роботою IT рекрутера. Адже вона має багато різноманітних етапів та цікава своєю специфікою.
Що таке ефективність, якщо йдеться про рекрутера
Цього разу розмова про ефективність роботи рекрутера. Адже для пересічної людини важко зрозуміти за якими критеріями потрібно оцінювати його роботу.
Для прикладу візьмемо показник роботи IT рекрутера, що працює в агенції. Чому ми це уточнюємо? Бо показники по інших напрямках можуть суттєво відрізнятися. При роботі на компанію, наприклад, фахівець з найму може закривати більше однотипних вакансій за простим та стандартним алгоритмом дій. Відповідно, і робота у звичайному рекрутингу має інші показники результативності.
Ми часто чули некоректне запитання «Скільки вакансій на день закриває рекрутер?». Річ у тім, що у рекрутинговій агенції вакансії не закриваються щодня. У кожного IT рекрутера у роботі може бути до 10 вакансій. На простих позиціях ця кількість має можливість збільшуватись до 16. Відповідно, з плином часу більшість цих вакансій рекрутером закривається. Але це відбувається нерівномірно. Якусь позицію можна закрити за тиждень, а на деякі може бути витрачено кілька місяців. А деякі взагалі скасовуються замовником або не знаходять потрібних кандидатів. До того ж кількість відмов від кандидатів останніми роками лише збільшується. Тому правильно було б вести облік роботи рекрутера по середній кількості закритих вакансій за місяць. Гарним показником вважається 5 закритих вакансій. Але це узагальнені цифри, які часто не об’єктивні без великої кількості уточнень та поправок.
Співбесіда з кандидатом на роботу
Повернемось ще до одного з етапів рекрутерської роботи, про який вже писали. До співбесід з кандидатами. Ми говорили про те що до них потрібно серйозно готуватися та аналізували помилки рекрутерів, яких вони припускаються у співбесідах та інтерв’ю. А зараз трохи про те, які запитання має ставити рекрутер?
Питання варто розділити на кілька груп. Це будуть:
- Технічні питання. Дозволяють з’ясувати компетенції кандидата.
- Питання про вакансію та компанію. Вони допоможуть зрозуміти чи зможе кандидат стати частиною команди.
- Особисті питання. За відповідями на них ховається характер кандидата, його особистий досвід та ставлення до певних ситуацій.
- Нестандартні питання. Вони ставлять кандидата у ситуацію, коли шукати відповіді потрібно з нуля, або коли правильної відповіді не існує.
Якщо до перших груп питань можна підготуватися або знайти «правильні» відповіді, остання група розкриє справжні якості кандидата. Рекрутеру залишиться лише правильно їх зчитати та зробити відповідні висновки.
Ми свідомо не даємо прикладів конкретних запитань, які варто ставити на співбесіді. Більшість з них постійно спливає в Інтернеті, але краще заготувати свої, – так рекрутер зможе отримати більш ефективний результат від проведеної роботи.
Як бачимо, робота рекрутера – циклічний процес. Та з кожним новим кандидатом рекрутер отримує неоціненний досвід та вдосконалює свої навички досвідченого спеціаліста. У результаті – працевлаштовані кандидати та задоволені замовники.