Головна Здоров'я Дорожня аптечка: які ліки взяти у подорож?

Дорожня аптечка: які ліки взяти у подорож?

mamabook
74 Переглядів
ліки

лікиВідпочинок в іншому місті чи навіть країні завжди несе певні ризики. Зміна клімату, перельоту чи довгі переїзди провокують збій циркадних ритмів та тимчасову імуносупресію. Організм втрачає свою готовність швидко реагувати на активізацію патогенних мікроорганізмів і токсини. Тож підвищення температури, харчове отруєння, сонячний чи тепловий удар, інтоксикація – звичні ситуації під час подорожі. Проте ви можете підготуватися заздалегідь та обрати на сайті https://zdorovi.ua/ повний перелік необхідних препаратів для всієї родини. Особливо слід подбати про формування дитячої аптечки в дорогу, адже малюки найменш захищені від агресивних умов нового середовища.

Ліки на всі випадки

Формуємо аптечку в залежності від проблеми зі здоров’ям. Врахувати слід найпоширеніші ситуації, які можуть трапитися на відпочинку. І взяти з собою хоча б один препарат із перелічених.

  • Ліки від застуди. Прояви застуди часто виникають при зміні кліматичного поясу та постійного контакту з кондиціонерами. В аптечці варто мати засоби від нежитю («Аква маріс», «Міносол», «Назол», «Називін»), антисептики від болю в горлі («Фарингосепт», «Септолете», «Стрепсілс»), жарознижуючі засоби («Панадол», «Парацетамол», «Нурофен»).
  • Ваші рідні погано переносять подорож машиною чи морем? Ефективні засоби від нудоти в дорозі – це «Реогель», «Некачайка».
  • Захистіться від сонячних опіків – приготуйте спрей «Пантенол», крем «Рятівник».
  • Після контакту з морем чи сидіння на протязі виникає отит, кон’юнктивіт. Допомогти можуть краплі «Отипакс», «Візин», «Окулохеель».
  • Знеболювальне потрібне різних видів. Від спазмів добре допомагає класична «Но-шпа», «Спазмалгон». Якщо турбує головний біль, то запасіться «Солпадеїном», «Цитрамоном».

астма

Атака комах чи алергія

Контакт із новими харчовими продуктами – часта причини прояву алергічних реакцій. Також під час відпочинку нерідко атакують дрібні кровосисні комахи. Якщо з’являється свербіж на шкірі, почервоніння чи висипи, набряк слизових (очі, ротова порожнина, губи), то необхідно пити антигістамінні препарати. Це «Еріус», «Кларитин», «Супрастин», «Лоратадин».

Подібні реакції можуть з’явитися і при прямому контакті з незнайомими рослинами. Тож не варто в інших країнах нюхати квіти, торкатися руками до листя, яке має яскраве захисне забарвлення.

комар

Що таке сорбенти?

Це препарати, які всмоктують токсини та небезпечні метаболіти в просвіті шлунково-кишкового тракту. «Ентеросгель», «Смекта» чи активоване вугілля – перші препарати при харчових отруєннях. Їх обов’язоков слід приймати, якщо з’явилася діарея, підвищення температури тіла, нудота, головний біль.

Правила прийому сорбентів:

  • Дозування розраховується згідно ваги людини і прописане в інструкції виробником.
  • Сорбенти завжди слід запивати великою кількістю води (300 мл), аби уникнути зневоднення.
  • Ці препарати також можуть зв’язувати хімічні речовини, тож їх не можна поєднувати з іншими ліками.
  • Сорбенти приймають за 30-60 хвилин до їжі чи ліків або через 1,5-2 години після їжі, ліків.

Читайте також