Головна Дошкільнята Вчимо математику з дошкільнятами: що потрібно врахувати?

Вчимо математику з дошкільнятами: що потрібно врахувати?

mamabook
390 Переглядів
іграшки

іграшки

Зазвичай, дошкільну освіту спрямовують на навчання дітей читанню та літерам, та, на жаль, математичний розвиток залишають на другому плані.

Проте, дослідження, проведені групою психологів під керівництвом професора Грега Дункана та інших студій, свідчать, що раннє вивчення математики має значущий вплив на успішність дитини в майбутньому навчанні. Чим більше математичних навичок дитина освоює на дошкільному етапі, тим легше буде їй в школі.

Дункан роз’яснює: “Математика важлива у школі, оскільки діти, які мають добре розвинене математичне мислення в ранньому віці, зазвичай відзначаються успішністю у навчанні. А знання математики в дорослому віці може зробити їх більш цінними на ринку праці”.

Професор математики зі Стенфордського університету, Джо Боалер, підкреслює, що важливо викладати математику дошкільнятам правильно, оскільки інакше це може бути неефективним. Наприклад, просто навчити дитину числам від 1 до 10 – це недостатньо, оскільки важливо спочатку створити основи для розвитку її логічного мислення. В наступний розділах, ми детальніше розглянемо як допомогти дитині отримати базові  математичні знання.

цифри

Головні математичні вміння

Науковці з університету Конкордія в Портленді виділяють три ключові математичні навички, які дитині корисно освоїти до початкової школи.

Розуміння чисел. Це перший крок в світі математики для малюків. Це включає в себе вміння лічити в прямому та зворотному порядку, розуміння взаємозв’язку між числами.

Лічба предметів. Ця навичка допомагає дітям будувати зв’язки між числами та реальним світом ще з раннього віку. Числа можна вивчати, використовуючи предмети, картинки або навіть людей як приклади.

Додавання та віднімання. Додавання та віднімання – це більш складні навички, які слід освоювати після перших двох, перерахованих вище. Основи цих операцій можна пояснювати на прикладах звичайних повсякденних справ. Також, репетитор з математики для 1 класу може допомогти дитині зрозуміти початкові арифметичні дії.

пазли

Вроджені здібності

Якщо ви думаєте, що зазначені навички можуть бути складним завданням для малюків, то ви помиляєтеся. Вчені наголошують, що додавання та віднімання є вродженими здібностями, які мають навіть немовлята.

Наприклад, у дослідженні проведеному Аризонським університетом 6-місячним дітям показували одну ляльку. Коли діти дивилися на неї, ляльку ховали за ширму і змінювали кількість ляльок. Якщо кількість ляльок змінювалася, немовлята дивилися довше, оскільки очікували бачити іншу кількість ляльок, тобто вони помічали зміни в кількості.

Один із ефективних способів розвинути ці вроджені математичні здібності у дитини – це навчити їх рахувати те, що вже відоме. Наприклад, можна почати з двох іграшкових динозаврів, додати ще одного і сказати “три”, а потім додати ще одного і сказати “чотири”. Це допомагає дітям пов’язувати назви чисел з кількістю предметів.

Також дітям подобається групувати речі за категоріями. Наприклад, попросіть дитину відсортувати свої іграшки на великі та маленькі. Такі дії становлять основу для декількох важливих ранніх математичних навичок: вони дозволяють порівнювати групи (великі та маленькі) та рахувати кількість (дві великі, шість маленьких).

Рекомендуємо вам, не нехтувати порадами, адже діти в молодшому віці мають дуже гарну памʼять. В майбутньому їм буде легше виконувати складні математичні розрахунки та розвʼязувати логічні задачі.

Читайте також